/Parzonka odchodzi z Czarnych!

Parzonka odchodzi z Czarnych!

Od dłuższego czasu w sportowym środowisku głośno było o dymisji trenera Czarnych Węgrów, Roberta Parzonki. Po pierwszej, odrzuconej dymisji, 7 maja wieloletni trener węgrowian ostatecznie pożegnał się z drużyną. To ewidentnie koniec pewnej epoki. Epoki, w której Czarni święcili największe sukcesy ostatnich lat.

O swojej decyzji trener Parzonka napisał między innymi na jednym z portali społecznościowych, za pośrednictwem którego podziękował wszystkim za wieloletnią współpracę.
– W dniu wczorajszym po spotkaniu z Prezesem Klubu MKS Czarni Węgrów Dariuszem Doboszem, moja umowa z Klubem Czarni Węgrów została rozwiązana za porozumieniem stron i Zarząd przyjął rezygnację z funkcji Trenera zespołu seniorów.
Z tego miejsca chciałbym wszystkim życzliwym mi osobom podziękować za te 6 lat pracy na rzecz rozwoju piłki nożnej w Węgrowie. Dwa awanse z LO i 4 lata gry na poziomie 4 ligi na stałe zapisały się w historii sportu i nikt nam tego nigdy nie zabierze.
Dziękuję Zarządowi za obdarzone zaufanie, pomoc, kibicom za doping i dobre słowo,a piłkarzom(przez 6 lat blisko 60 zawodników!!!) za ciężką pracę i zdrowie zostawione na boisku.
Pierwszy mecz w 4 lidze, spektakularne zwycięstwa z czołowymi ekipami rozgrywek czy mecze z Polonią Warszawa przy kilku tysięcznej widowni i transmisji telewizyjnej -wspólnie pokazaliśmy,że MOŻNA i warto było uczestniczyć w tym projekcie-pisał Robert Parzonka, wspominając bezsprzecznie najlepsze czasy dla węgrowskiej piłki. 

-Szczególne podziękowania dla człowieka „orkiestry” bez pomocy, którego ciężko było czasami dopiąć wiele spraw i to głównie dzięki Mariuszowi Witkowskiemu Czarni Węgrów osiągnęli zarówno rozwój sportowy, bazowy i organizacyjny – dodał Robert Parzonka, stwierdzając, że jego serce na zawsze pozostanie po części „czarno-białe”.

Robert Parzonka rozpoczął współpracę z Czarnymi Węgrów 1 lipca 2011 roku.

Nowym szkoleniowcem MKS Czarni Węgrów został były trener m.in. ŁKS Łochów, Paweł Wróbel.