/Pizzeria Trzech Braci stawia na jakość

Pizzeria Trzech Braci stawia na jakość

Tak dobrej pizzy w tym mieście nie było nigdy – powiedział na wstępie właściciel nowej węgrowskiej pizzerii, Michał Płucienik. Od 8 lipca w nasza lokalna oferta gastronomiczna poszerzyła się o interesujący lokal – Pizzerię Trzech Braci, która przywędrowała w nadliwieckie tereny prosto z Warszawy.


Mateusz Majewski: Skąd pomysł, aby otworzyć pizzerię akurat w naszym mieście?

Michał Płucienik: Mieszkałem kiedyś w Węgrowie przez około 1,5 roku i jako stały bywalec takich miejsc, musiałem odwiedzić wszystkie lokalne pizzerie. Pamiętam, że ich jakość była niezadowalająca. W Węgrowie dotychczas można było zjeść – pod względem smaku i jakości – tylko przeciętną pizzę. Postanowiłem, że spróbuję to zmienić.

Wcześniej Pizzerię Trzech Braci można było odwiedzić w Warszawie. Co spowodowało, że postanowił Pan przenieść swój biznes nieco na wschód?

Jak wiadomo, specyfika prowadzenia gastronomii w Warszawie jest nieco inna niż tutaj. Tam dysponowaliśmy niewielkim lokalem, a koszty czynszu były niszczące. Utrzymywaliśmy się głównie z zamówień na wynos, a konkurencja w tym calu w stolicy jest ogromna. W Węgrowie mam rodzinę i tutaj udało nam się odświeżyć spory lokal w centrum miasta za dogodną cenę. Dodając do tego moją znajomość lokalnego rynku pizz i wiedząc, że tych lokali nie jest aż tak dużo, byłem bardzo zmotywowany, żeby spróbować swoich sił. Patrząc na pierwsze dni, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony odbiorem. Zamówień jest bardzo dużo, a co najważniejsze, klienci są zadowoleni.

Choć twierdzi Pan, że w Węgrowie nie ma zbyt wielu pizzerii, głodny węgrowianin ma jednak kilka opcji przy wyborze restauracji. Co wyróżnia Pizzerię Trzech Braci?

To, czym możemy się pochwalić, to bezsprzecznie jakość produktów z jakich przygotowujemy pizze oraz jej finalny smak. Sporo podróżowałem po świecie, oczywiście włączając w to Włochy i podczas podróży zawsze znajdowałem czas na pizzę. Wtedy zrozumiałem, że jedyne co liczy się w tym biznesie, to smak i staranna selekcja składników, bez której nie da się zrobić bardzo dobrej pizzy. Mam świadomość, że aby biznes przynosił zysk, najpierw trzeba w niego zainwestować. Czymś, w co inwestujemy najbardziej, jest wspomniana już jakość produktów i to nie są puste słowa. Moi klienci na pizzy otrzymują składniki z najwyższej półki, często są one najdroższe na rynku, ale wierzę, że to jedyna droga do zadowolenia klienta. U mnie najważniejszy jest smak i zawsze tak pozostanie.

Czymś, co wyróżnia Was spośród konkurencji jest zatem jakość. W jak dużym stopniu wpływa to na ceny w Pizzerii Trzech Braci?

Być może ceny są troszkę wyższe, ale uważam, że nasza polityka związana z jakością produktów rekompensuje te kilka złotych w stu procentach. Menu ułożone jest w taki sposób, że nie możemy już sobie pozwolić na promocje. Nie jesteśmy żadną sieciówką, która tnie koszty chociażby mrożąc ciasto. U nas czegoś takiego nie ma. Mamy własne ciasto, niemrożone, doprawiamy je tutaj przyprawami, żeby ten smak był jeszcze intensywniejszy. Z tego co mówią klienci, stawki nie są zbyt wygórowane, a smak zdecydowanie warty swej ceny.

Miejsce, w którym znajduje się pizzeria wcześniej cieszyło się – delikatnie mówiąc – kiepską reputacją. Nie obawiał się Pan wejść ze swoją działalnością właśnie tutaj?

Obawiałem się, ale staramy się odczarować to miejsce. Sporo sił włożyliśmy w remont, choć to jeszcze nie jest koniec naszych zmian. Oprócz tego, że miejsca miało kiepską reputację i w żadnym razie nie kojarzyło się z jedzeniem, dostrzegłem jednak także pewne piękno, które ukryte jest w drewnianych elementach. Sprawimy, że węgrowianie ulicę Rzemieślniczą będą kojarzyć z niezwykle klimatyczną pizzerią, a nie zapomnianą, kojarzącą się z poprzednim systemem pijalnią. To już się dzieję.

 

Pizzeria  Trzech Braci

Pon.-czw. 10-22
Pt.-nd. 10-23 a nawet 24 (do ostatniego klienta w lokalu.)