/Warsztaty „Papier, nożyce, obraz”

Warsztaty „Papier, nożyce, obraz”

 

W dniach 17 – 21 lipca Gminna Biblioteka Publiczna w Grębkowie zorganizowała warsztaty „Papier, nożyce, obraz”.

Celem warsztatów było rozwijanie kreatywności oraz sprawności manualnej uczestników, poznanie nowych technik związanych z użyciem przedmiotów dnia codziennego, tworzenie prac plastycznych z wykorzystaniem określonego motywu, zabawa przez sztukę- umiejętności pracy samodzielnej i w grupie. Warsztaty prowadziła artystka – nauczyciel Eliza Pawlaki twórczyni ludowa Małgorzata Pepłowska. Uczestniczyło w nich 18 osób, dzieci i młodzież w wieku od 8 do 18 lat.

Tematy zajęć  były elastyczne. Pierwszego dnia uczestnicy pod kierunkiem Elizy Pawlak uczyli się marmurkowania papieru. Jest to rodzaj malowania na wodzie specjalnie przygotowanymi farbami.

Dzień drugi i trzeci należał do Małgorzaty Pepłowskiej, która przeniosła wszystkich w krainę kwiatów i tęczowe barwy lata, każdy z uczestników mógł pod jej kierunkiem stworzyć barwne małe i duże kwiaty, będą one dekoracją tegorocznego Dożynkowego Festynu Parafialnego. Podczas warsztatów dnia czwartego i piątego Eliza Pawlak odkryła przed uczestnikami,tajemnice robienia papieru czerpanego. Krok po kroku pokazała proces tworzenia  papierowej zawiesiny aż do powstania papieru wykorzystując do tego ręczniki jednorazowe, uczestnicy stworzyli pulpę papierową – płynną zawiesinę, z której za pomocą sitek czerpali własne arkusze papieru, dekorując je kwiatami, ziołami  i farbami.

– Podczas zajęć był czas na namalowanie obrazów według własnych pomysłów i kreatywności. W ten sposób powstała galeria różności.Warsztaty zorganizowaliśmy dzięki  wsparciu Starostwa Powiatowego w Węgrowie oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Grębkowie. Bardzo serdecznie dziękujemy  ks. Prob.Krzyrztofowi Pawelcowi za udostępnienie Sali,a wszystkich zainteresowanych zapraszamy na festyn 27 sierpnia 2017, gdzie będzie można zobaczyć wszystkie dzieła – poinformowała Wanda Miszczak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Grębkowie.