/Głos Węgrowa i Okolic znów BEZPŁATNY!

Głos Węgrowa i Okolic znów BEZPŁATNY!

Podejrzewam, że nikt z Państwa nie spodziewał się takiej zmiany. Przyznaję, że we mnie decyzja ta dojrzewała już dość długo. Dziś z całą pewnością mogę poinformować: od września 2017 r. Głos Węgrowa i Okolic ponownie stanie się bezpłatnym dwutygodnikiem! Tak, drodzy czytelnicy, numer z 22 sierpnia to ostatni numer gazety, za który musieliście zapłacić!

 

Jako wydawca i redaktor naczelny czuję się jednocześnie w obowiązku poinformowania o przyczynach takiej zmiany. Jak pamiętacie, zmiany w strukturze właścicielskiej dokonały się równo rok temu. Kiedy przejmowałem kontrolę nad gazetą i portalem, założyłem sobie, że przez rok popracuje na zastanych przeze mnie warunkach i założeniach. Okres dwunastu miesięcy miał być dobrym czasem na obserwację pewnych zależności i tego, jak Wy – czytelnicy, odbieracie naszą gazetę. Po roku doszedłem do wniosku że obecna formula nie do końca wypełnia misję, jaką w moim rozumieniu spełniają media lokalne.

 
Chciałbym, aby Głos Węgrowa i Okolic był, tak jak kiedyś to miało miejsce – powszechnie dostępny. Moja praca nie miałaby sensu gdyby nie Wy – odbiorcy, zatem decyzja o zniesieniu opłaty za gazetę ma na celu przede wszystkim ją upowszechnić. Zyski ze sprzedaży w chwili obecnej nie są na tyle duże, aby ta decyzja była ogromnym ciosem w budżet wydawnictwa. Oprócz zniesienia opłaty za gazetę, mamy zamiar zwiększyć jej nakład aż do 4000 egz., co sprawi że GWiO stanie się ogólnodostępne nie tylko ze względu na bezpłatność, ale także w związku z liczbą egzemplarzy, która finalnie trafi do obiegu na terenie powiatu węgrowskiego.

 

Dziękuję, że jesteście z nami i wierzę, że w dalszym ciągu chętnie będziecie sięgać po papierową wersję Głosu Węgrowa i Okolic – jedynej niezależnej gazety traktującej w stu procentach o powiecie węgrowskim!

REDAKTOR NACZELNY