/Są pieniądze na żłobek!

Są pieniądze na żłobek!

Miasto Węgrów uzyska 600 tys. złotych rządowego wsparcia na rzecz utworzenia żłobka w Węgrowie. Pieniądze pochodzą ze środków programu „Maluch+”, prowadzonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Jak informowaliśmy pod koniec ubiegłego roku, Nowa placówka ma powstać w dawnej szkole podstawowej w budynku przy ul. Szamoty 33 (nieopodal Szkoły Podstawowej im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie). To dobra wiadomość, szczególnie że nieruchomość ta od lat niszczała, ponieważ była niewykorzystywana.

Wedle wstępnych planów, w miejskim żłobku będzie 30 miejsc, a miasto poniesie zaledwie 15% kosztów związanych utworzeniem tej instytucji.

Przyszłość budynku przy ul. Szamoty 33 od kilku miesięcy była niejasna. Miasto zakończyło współpracę ze stowarzyszeniem, które zarządzało obiektem dotychczas i szukało pomysłu na zagospodarowanie wolnej przestrzeni. O nieruchomość pytali także inwestorzy, którzy mieli podobne plany, związane z utworzeniem żłobka. Kiedy pojawiła się okazja, aby skorzystać z dużego dofinansowania na utworzenie takiej placówki, władze zgodnie z wolą mieszkańców postanowiły ją wykorzystać.