/Najlepsi sportowcy nagrodzeni

Najlepsi sportowcy nagrodzeni

W sobotę 10 lutego w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyła się Gala Sportu 2017. Nagrody zostały wręczone w dziewięciu kategoriach. 

 

Najlepszy Sportowiec Senior Roku 2017

Tytuł: Adam Ostrowski –  czołowy zawodnik IV ligi mężczyzn Mazowieckiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w Warszawie. Jest od lat najlepszym zawodnikiem klubu, zdobywa medale mistrzostw Wojska Polskiego w tenisie stołowym, gdzie rywalizuje z tenisistami z wyższych lig (I i II liga).

Wyróżnienie: Marcin Piotrowski, Piotr Skolimowski, Izabela Panufnik.

 

Najlepszy Sportowiec Junior Roku 2017

Tytuł: Zuzanna Zabadała – zdobywczyni I miejsca w Mistrzostwach Polski w Czwórboju Lekkoatletycznym w Olecku, I miejsca w Mistrzostwach Mazowsza w Czwórboju Lekkoatletycznym w Kadzidle, I miejsca w Międzynarodowych Zawodach Lekkoatletycznych sztafeta 4×100  w Siedlcach, I miejsca w klasyfikacji ogólnej Czwórboju Lekkoatletycznego w Olecku, I miejsca podczas Mistrzostw Polski w  Czwórboju Lekkoatletycznym w biegu na 600 m w Olecku w klasyfikacji ogólnej, II miejsca podczas Mistrzostw Polski w Czwórboju Lekkoatletycznym w Olecku w klasyfikacji ogólnej w skoku w dal oraz III miejsca Mistrzostwa Polski w Czwórboju Lekkoatletycznym w Olecku w biegu na 60 m w klasyfikacji ogólnej i I miejsca w Międzynarodowych Zawodach Lekkoatletycznych w biegu na 300 m w Siedlcach.

Wyróżnienie: Jakub Żurawicki, Gabriela Olędzka, Martyna Myszkowska.

 

Najlepsza Drużyna Roku 2017

Tytuł: Drużyna lekkoatletyczna dziewcząt Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie w składzie: Murawska Maja, Myszkowska Martyna, Olędzka Gabriela, Rogalska Roksana, Zabadała Zuzanna, Zenik Julia – I miejsce na Mistrzostwach Polski w Czwórboju LA w Olecku, I miejsce – Mistrzostwa Mazowsza w Czwórboju LA w Kadzidle, I miejsce – Międzynarodowe Zawody w LA sztafeta 4 x 100 m w Siedlcach.

 

Wyróżnienie: Drużyna szachowa Gimnazjum Gminy Liw im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Węgrowie, Drużyna Akademii Piłkarskiej MKS CZARNI Węgrów rocznik 2009, Drużyna Piłki Ręcznej Chłopców Rocznik 2004.

 

 

Trener Roku 2017

Tytuł: Paweł Kuć – wieloletni trener piłki ręcznej, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie, odnoszący sukcesy w sporcie szkolnym. Jego wychowankowie zdobyli II miejsce podczas Mistrzostw Polski Piłki Ręcznej w Głuchołazach, III miejsce w Lidze warszawsko – mazowieckiej Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej w kat. Dzieci, II miejsce Mazowieckie Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej w Ostrołęce.

Tytuł: Marcin Tempczyk – nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie, wieloletni trener lekkiej atletyki, akrobatyki sportowej, odnoszący sukcesy w sporcie szkolnym. Prowadził zawodników, którzy odnosili znaczące sukcesy, m.in. zdobyli I miejsce na Mistrzostwach Polski w Czwórboju Lekkoatletycznym w Olecku. Posiada na swoim koncie wiele osiągnięć na arenie krajowej i międzynarodowej z Zespołem Taneczno – Akrobatycznym AVOCADO.

Wyróżnienie: Michał Rybak, Paweł Woźnicki, Paweł Szczepanik.

 

Najciekawsza Impreza Sportowa w Węgrowie w Roku 2017

Tytuł: II Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej U11 o Puchar Wicemarszałek Senatu Marii Koc – turniej odbył się w dniach 2-4 czerwca 2017 roku. Wzięło w nim udział trzynaście drużyn, w tym zespoły z Polski, Litwy i Białorusi. Znakomita organizacja i pełne zaangażowania sportowe zmagania stanowiły o sukcesie turnieju. W tegorocznej edycji odbył się również mecz towarzyski między reprezentacją Senatu RP a Oldboys Czarni Węgrów.

 

 

Sponsor Sportu Roku 2017

Tytuł: KOSTKAR, Brukarstwo, Roboty Budowlane – Marek Karski: wieloletni sponsor Akademii Piłkarskiej MKS „Czarni” Węgrów oraz Stowarzyszenia Powiatowo Miejskiego Klubu Sportowego NIKE.

Wyróżnienie:

PPHU TEKMAR – Marek i Agnieszka Boczkowscy, Wydawnictwo Penelopa Sp. z o.o. – Jerzy Moraś, Usługi Techniczno-Handlowe TASTA – Adam i Przemysław Tokarscy, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Węgrowie – Jacek Stosio, Sulich Recykling – Błażej Sulich, Promotor Polska – Marcin Giers, Everest Klub – Wojciech Górecki, Hotel Restauracja Everest, M-Gaz – Adam Pędzich, Las Palmas – Anna Dobosz, ADDIT Sp. z o.o. – Marian Klimek, Meblomaster – Adam Kraszewski i Artur Gryglas, Hochland Polska Sp. z o.o. Zakład Węgrów, Hurtownia Materiałów Budowlanych Sigma – Grzegorz Maleszewski, PPU Rolmlecz Sp. z o.o., PHU Topaz – Zbigniew Paczóski, PK MOT – Piotr Krasnodębski, Zabawkarstwo TUPIKO – Wojciech Bączek, Zakład Produkcyjno – Usługowy Bagiński – Jarosław Bagiński, Dystrybutor Chemii i Kosmetyków FAREX, ZPHU ROM-PAL, AMS Chróścicki – Marian Chróścicki, Biuro Rachunkowe ADK Sp. z o.o. Elżbieta Łozowska, Grzegorz Matusik.

 

 

Wybitny Sportowiec Rodem z Węgrowa

Tytuł: Tadeusz Piwoński – przygodę ze sportem rozpoczął jako zawodnik piłki siatkowej w MKS „Czarni” Węgrów. Po studiach na AWF w Warszawie trenował siatkarki Lechii Gdańsk, następnie podjął pracę trenera w Legii Warszawa. Szkolił juniorów, był asystentem Huberta Wagnera oraz pierwszym trenerem Legii. Jego podopieczni zdobyli m.in. Mistrzostwo Polski i Puchar Polski.

 

 

Zasłużony dla Węgrowskiego Sportu

Tytuł: Andrzej Doktorski – wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego młodych węgrowian, twórca sukcesów siatkówki męskiej początku lat 80. Założyciel Klubu NIKE, który przekonał Zbigniewa Krzyżanowskiego, że warto pracować z węgrowską młodzieżą.

 

Głos Węgrowa i Okolic, przy współpracy Samorządu Miasta Węgrowa, ogłosił Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Roku 2017 w kategoriach JUNIOR oraz SENIOR. Internauci głosowali na kandydata wybranego spośród nominowanych w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Roku 2017 w Węgrowie w kategorii Najlepszy Sportowiec Senior Roku 2017 oraz Najlepszy Sportowiec Junior Roku 2017. Wyniki Plebiscytu przedstawił Redaktor Naczelny „Głosu Węgrowa i Okolic” Mateusz Majewski. Decyzją internautów Najpopularniejszym Sportowcem Juniorem została Nel Matusik, wśród Seniorów najpopularniejsza okazała się Izabela Panufnik.

                                                                                                                                 info/fot. – Magdalena Jurczak (wegrow.com.pl)