/Rozwój biznesu to rozwój powiatu

Rozwój biznesu to rozwój powiatu

14 czerwca w sali widowiskowej Węgrowskiego Ośrodka Kultury odbyło się II Powiatowe Forum Gospodarcze zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie i Powiatowy Urząd Pracy. Starosta podziękował przedsiębiorcom za ich pracę i rozwój.

 

Podczas wydarzenia starosta Krzysztof Fedorczyk podziękował przedsiębiorcom za tworzenie nowych miejsc pracy i przyuczanie młodych ludzi do zawodu. Jak podkreślił starosta, przedsiębiorcy poprzez rozwój swoich firm, promują Powiat Węgrowski.

Po przywitaniu, zgromadzeni obejrzeli film promujący przedsiębiorstwa działające na terenie powiatu i prezentujący potencjał biznesowy, jaki drzemie w Ziemi Węgrowskiej. Film to efekt pierwszego spotkania z przedsiębiorcami, które odbyło się 6 czerwca ubiegłego roku.
W filmie zaprezentowane zostały firmy:
– ROBSON
– PPHU TEKMAR
– ADDIT
– Pieczarkarnia w Wierzbnie
– Meblomaster
– Zakład Krawiecki J&K
– STYROPMIN Sp.z.o.
– BOMET
– PHU GÓRMAX
Przedstawiciele wymienionych firm otrzymali gratulacje oraz film na nośniku USB.
Następnie uczestnicy forum wysłuchali wykładu Anny Brzosko pt. „Ta dzisiejsza młodzież… Jak odkryć i wykorzystać mocne strony Pokolenia Y? Jakie warto mieć przekonania by osiągnąć sukces w pracy i edukacji?”
Podczas spotkania odbył się również panel dyskusyjny, w którym uczestnicy mogli porozmawiać na temat młodzieży na rynku pracy. „Jak jest, jak powinno być, jak to wdrożyć? Dyskusja w oparciu o Łuk zmiany Kurta Levina.”
Tematy forum skupiały się głównie na pojęciu motywacja oraz pozwoliły zrozumieć różnice między pokoleniami.

 

AA/info i foto powiatwegrowski.pl