/„Ruszajamy! Pomagajmy” dla Pawła Siuchty!

„Ruszajamy! Pomagajmy” dla Pawła Siuchty!

Lada dzień odbędzie się akcja charytatywna organizowana przez Stowarzyszenie „Żyj z całych sił”, „Aktywni Węgrów” i przyjaciół walczącego o normalne życie Pawła Siuchty. Szereg atrakcji i działań i jeden wspólny cel – pomoc mieszkańcowi Węgrowa.

 

– Paweł Siuchta od 15 roku życia choruje na stwardnienie rozsiane. Dziś jest to dorosły mężczyzna, ale ta choroba postępuje. Im jest starszy, tym ciężej mu się żyje – rozpoczął Łukasz Matusik, prezes Stowarzyszenia „Żyj z całych sił”, który wcześniej przeprowadził już akcję charytatywną na rzecz chorego Dominika.

 

Pan Paweł (42l.) jest przykuty do wózka, ma problemy z poruszaniem się i codziennymi czynnościami.
– Zaczynają się już także problemy ze wzrokiem. Wcześniej Paweł pracował zawodowo przy pomocy komputera, teraz nie jest już w stanie tego robić – dodał Łukasz Matusik.

Wydarzenie „Ruszajmy! Pomagajmy! Z całych sił dla Pawła” ma bardzo bogaty program, który rozłożony jest na dwa dni. Wszystko rozpocznie się w piątek 29 czerwca w Węgrowskim Ośrodku Kultury, gdzie odbędzie się impreza biletowana. Na scenie WOK-u pojawi się węgrowski raper Jakub Tontarski (Tontekk), kabaret „Paranienormalni”, Nela Zawadzka oraz Stara Kuźnia. Bilety-cegiełki można nabyć w kasie WOK w cenie 60 zł.
– Dzięki znajomym Pawła z czasów licealnych udało nam się zaprosić do Węgrowa kabaret „Paranienor
mlani”, którzy za symboliczną kwotę przyjadą i wystąpią przed węgrowską publicznością. Dzięki temu sto procent przychodu z biletów przeznaczone zostanie na leczenie Pawła. Słowa podziękowania należą się także ośrodkowi kultury, który bezpłatnie udostępnia nam salę – mówił Łukasz Matusik ze Stowarzyszenia „Żyj z całych sił”.

 

Dzień później, 30 czerwca akcja charytatywna odbędzie się pod znakiem sportu. O godz. 10 na Stadionie Miejskim w Węgrowie rozpocznie się Mecz o Puchar Burmistrza Węgrowa, w którym rywalizować będą ze sobą Reprezentanci Miasta i Reprezentacja Piłkarska Dziennikarzy. Wstęp – minimum 5zł do puszki. W to wydarzenie zaangażował się węgrowski klub, Czarni Węgrów.

 

O godz. 14 przeniesiemy się nad węgrowski zalew – tam królować będą „Aktywni Węgrów” i bieg charytatywny połączony z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Na początku odbędą się biegi dziecięce, a o godz. 15 wystartuje główny bieg na dystansie 5km. Zapisy będą odbywały się na miejscu, ale także można już teraz zarejestrować się on-line.

 

Po raz kolejny akcji towarzyszą licytacje, które prowadzone są na Facebooku. Do wylicytowania są naprawdę ciekawe przedmioty i usługi. Jak zapowiada Łukasz Matusik, do wzięcia jest między innymi piłka z autografami piłkarzy Legii Warszawa, czy też romantyczna kolacja w Warszawie.

 

Warto sięgnąć do portfela, tym bardziej, że cel jest szczytny, a wszystkie środki zebrane podczas akcji trafią do potrzebującego Pawła Siuchty.

 

Stowarzyszeniu „Żyj z całych sił” oraz „Aktywnym Węgrów” serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i organizacje tej akcji. To piękne, że w Węgrowie mamy takich ludzi jak Wy.