/Turniej Smaków w Węgrowie!

Turniej Smaków w Węgrowie!

Już 1 lipca na węgrowskim rynku odbędzie się V Międzynarodowy Turniej Smaków Na Wielkim Gościńcu Litewskim.

 

Regionalnych potraw oraz wielu innych smakołyków będzie można kosztować od godziny 10. W programie przewidziano dania z kuchni mazowieckiej, podlaskiej, tatarskiej oraz litewskiej. Podczas wydarzenia będzie możliwość nie tylko spróbowania przepysznego jedzenia, ale także wzięcia udziału w warsztatach kulinarnych i rękodzieła.

Po obfitym posiłku wszyscy znajdą miejsce do odprężenia się w kąciku prasowym, gdzie serwowana zostanie przepyszna kawa – Kawiarnia Telimeny. Najmłodszych w szczególności zapraszamy do obejrzenia zagrody ze zwierzętami „Soplicowo”. O godzinie 13 na scenie rozpoczną się występy artystyczne, m.in. ludowe zespoły z okolic.

Jak na prawdziwy turniej przystało, odbędą się walki rycerskie, a także warsztaty, w których każdy będzie mógł spróbować swoich sił. Wieczorem, na zakończenie imprezy, zespół ZPiT Sokołowianie poprowadzi wspólnego poloneza dla wszystkich uczestników turnieju.

Jedną z atrakcji będzie również zwiedzanie Węgrowa z przewodnikiem (o godzinie 15 i 17), a także warsztaty genealogiczne oraz konferencja odnośnie piśmiennictwa kulinarnego z Ziemi Liwskiej. W tym roku swoją obecnością turniej uświetnią Joanna Jakubiuk i Maciej Nowicki.