/Rafał Podbielski z powodzeniem w klasie PRO

Rafał Podbielski z powodzeniem w klasie PRO

16 czerwca na Torze Kielce rozegrała się 2 runda Driftingowych Mistrzostw Polskich, była to również runda Mistrzostw Europy Środkowej CEZ, a wszystko to pod banderą FIA.

 

Pierwszy dzień zawodów na torze Kielce to głównie treningi zakończone kwalifikacjami, w których węgrowskiemu drifterowi udało się uzyskać 13 pozycję na 27 zawodników z Polski i zagranicy w klasie PRO. Warto zauważyć, że w tym roku Rafał Podbielski musiał się zmierzyć z nową trasą z racji startu w klasie PRO. Długa prosta do inicjacji driftu i wprowadzenie auta w kontrolowany poślizg średnio przy 160-170 km/h. Najwyżej notowane prędkość na tym torze przekraczają 180 km/h.

Drugi dzień zawodów to rywalizacja w parach zawodników. Tuż przed pierwszym pojedynkiem w TOP32 węgrowski zawodnik zmagał się z mała awarią – uszkodzoną chłodnicą. Tak naprawdę, gdyby nie pomoc rywala z którym Rafał miał startować w tej parze, nie udałoby się stanąć do tego pojedynku. Michał przyszedł z pomocą i nowa chłodnica szybko znalazła się w aucie węgrowianina. Można powiedzieć, że dosłownie w ostatnim momencie Rafał wjechał na tor.

Zmagania w Kielcach na 2 Rundzie DMP zakończył w TOP8, co finalnie dało mu 5 pozycję podczas tej rundy i 7 miejsce w Rundzie Mistrzostw Europy Środkowej CEZ. To daje mu 11 miejsce w kwalifikacji generalnej Driftingowych Mistrzostw Polski
Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyniku. To dopiero moja druga runda za kierownicą Nissana bez żadnych dodatkowych treningów, a juz widać, że współpraca idzie nam coraz lepiej – mówił Rafał Podbielski.

Warto wspomnieć, że Rafał w tym roku ubiega się o uzyskanie profesjonalnejlicencji Driftingowej umożliwiającej starty w oficjalnych zawodach krajowych i zagranicznych DMP/PZM/CEZ/FIA. W tym roku Rafał startuje w klasie PRO zupełnie nowym autem – Nissanem S14 generującym moc 720 HP. Jego przeciwnikami są m.in. Jakub Przygoński, Paweł Trela czy Driftingowy Mistrz Szwecji 2017 Paweł Korpuliński.

Przed Rafałem jeszcze 4 rundy Driftingowych Mistrzost Polski, kolejna również połączona z CEZ.
Dziękuje wszystkim wszystkim firmom z rynku węgrowskiego, które wspierają mnie w startach – dodał węgrowski drifter.