/Dom Dziecka z prawdziwymi domami

Dom Dziecka z prawdziwymi domami

1 lipca odbyło się uroczyste poświęcenie i oddanie do użytku nowych domów dla dzieci w Kaliskach na terenie gminy Łochów.

Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska przywitała zaproszonych gości, opowiedziała o założeniach ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, wedle której powiat węgrowski został zobligowany do wybudowania dwóch domów dla dzieci. Halina Ulińska podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji. Całkowity koszt budowy i wyposażenia wyniósł ponad 3 mln. 100 tys. zł. Dzieci zamieszkają w pokojach z łazienkami. W każdym z domów znajduje się nowocześnie wyposażona kuchnia, jadalnia i salon. Słowa uznania do Samorządu Powiatu Węgrowskiego w związku z otwieraną inwestycją skierowała Elżbieta Lanc, Robert Gołaszewski oraz Marek Renik.

fot. powiatwegrowski.pl

Komfortowo urządzone kampusy stanowią alternatywę dla tradycyjnych domów dziecka. Są sposobem na to, by dzieci mogły zobaczyć, na czym polega życie w rodzinie. Nowi mieszkańcy wspólnie z wychowawcą rozdzielą obowiązki, będą dbać o wspólne dobro i nawiązywać bliskie relacje. Dotychczas dzieci mieszkały w zabytkowym pałacu w Julinie. W nowym obiekcie warunki będą jednak znacznie lepsze.

fot. powiatwegrowski.pl

fot/info Powiat Węgrowski