/Ponad pół wieku miłości

Ponad pół wieku miłości

Aż osiemnaście par w tym roku odebrało z rąk władz Węgrowa medale za wieloletnie pożycie małżeńskie. Złote gody 2018 za nami!

 

4 lipca w sali konferencyjnej Węgrowskiego Ośrodka Kultury odbyło się uroczyste spotkanie. 18 par w towarzystwie burmistrza Krzysztofa Wyszogrodzkiego, wiceburmistrza Leszka Redosza, Przewodniczącego Rady Miejskiej Jacka Antońskiego i innych przedstawicieli Węgrowa spędziło bardzo miłe popołudnie. Gości przywitała Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Jarosiewicz i jej zastępca Aneta Laszczka.

Jubilaci odebrali z rąk władz miasta medale, legitymacje oraz okolicznościowe gadżety.
Niektórzy tutaj mówili, że to żony są głowami rodzin. Ja ze swojej strony powiem, że żona to szyja, która tą głową skutecznie kręci i kieruję w dobrą stronę. Cieszę się, że widzę Was w tak dobrej kondycji. Życzę Wam kolejnych 50 lat i mam nadzieję, że nie brzmi to jak wyrok, a jako dobre życzenie – mówił burmistrz Krzysztof Wyszogrodzki.

Głos zabrał także Przewodniczący Jacek Antoński, który życzył jubilatom, aby ich codzienność wyglądała tak jak dzień ślubu.
Z pewnością był to dzień wypełniony radością, miłością, szacunkiem, uznaniem i naturalną życzliwością. Patrząc na państwa, ja widzę ludzi, którzy po tylu latach są w stanie wziąć się za rękę i iść spacer. Tego państwu życzę – mówił Jacek Antoński.

Do życzeń dołączyli się także wiceburmistrz Leszek Redosz oraz Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Oświaty i Kultur, Beata Gashi. W tym roku jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili: Zofia i Stanisław Barbachowscy, Halina i Wacław Gajewscy, Franciszka i Eugeniusz Kłos, Alicja i Czesław Matusik, Elżbieta i Bogdan Mikołajewscy, Zofia i Adam Lasoccy, Marianna i Andrzej Łosiewicz, Wiesława i Tadeusz Łuczak, Wanda i Stanisław Podgórscy, Elżbieta i Jan Rudaś, Jadwiga i Józef Sadolewscy, Wanda i Tadeusz Sopińscy, Henryka i Adam Śledziewscy, Zofia i Zbigniew Tokarscy, Ewa i Stanisław Wąsowscy, Marianna i Edward Wielgus, Barbra i Mieczysław Witowscy, Irena i Kazimierz Wrzosek.

Podniosłą chwilę uczczono wznosząc toast symboliczną lampką szampana oraz okazałym tortem.

Więcej zdjęć na FB Głosu Węgrowa i Okolic (kliknij)

info: wegrow.com.pl/AA/fot. MM