/Miedzeńska uczta za nami

Miedzeńska uczta za nami

Jak co roku na początku lipca do Miedzny przybyły tłumy. Uczta Pierogowa, święto unikalne na skalę regionu wpisało się na dobre w kalendarz mieszkańców powiatu węgrowskiego. Tego dnia pierogi z pewnością były najpopularniejszym niedzielnym obiadem na naszym terenie.

 

Ruskie, włoskie, z mięsem, grzybami, z kapustą, a może na słodko? Do wyboru, do koloru – każdy znajdzie coś dla siebie. Miedzeńskie pierogi stały się już niemal legendarne, całe rodziny 8 lipca wybrały się do Miedzny, aby wziąć udział z sympatycznym festynie, ale przede wszystkim po to, żeby skosztować świeżych pierogów.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Skarbiec” z prezesem Ewą Chomżyńską na czele, które we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Węgrowie oraz Urzędem Gminy Miedzna co roku zapraszają mieszkańców do wspólnej zabawy. Oczywiście jedzenie nie jest jedyną atrakcją, jaką można zastać na Uczcie Pierogowej. Oprócz tego oczywiście: zawody sportowe, występy dzieci i młodzieży oraz koncert zespołów Verva i Stara Kuźnia.

Jak co roku przeprowadzono także konkurs na najlepsze pierogi. Komisja pod przewodnictwem Wicestarosty Haliny Ulińskiej oceniała 10 rodzajów pierogów. Każdy z uczestników może poszczycić się dyplomem oraz nagrodą rzeczową.

fot. powiatwegrowski.pl / (gwio.pl)