17 - 05 - 2017

Addit otwarty na młodzież

Reklama 

Addit, oprócz tego, że jest największym przedsiębiorstwem w Węgrowie, słynie także z ciekawej polityki prowadzenia firmy. Zatrudniający blisko 600 osób gigant jest otwarty na młodzież z Węgrowa i okolic.

 

O tym, że Addit jest firmą wyjątkową wiedzą wszyscy, choć większość z nas na pewno nie wie, jak faktycznie wygląda praca tego zakładu. Wchodząc na hale produkcyjne widać przede wszystkim nowoczesność, a poczucie podziwu windowane jest z każdym kolejnym przemierzonym metrem. Duże wrażenie wywierają także projekty, które realizuje węgrowska firma. Niewielu z nas pewnie wie, ale elementy wykonywane właśnie w Węgrowie znajdują się między innymi w pociągach Pendolino. Addit produkował także między innymi bramki, które znajdują się w metrze jednego z europejskich miast, czy obudowy do urządzeń rentgenowskich. A to dopiero wierzchołek góry lodowej projektów, które przewinęły się przez węgrowskie maszyny.

W związku z tym, że przechadzając się po Addicie jest na czym zawiesić oko, firma zachęca zorganizowane grupy do… wycieczek. Oferta skierowana jest przede wszystkim do grup szkolnych.
– Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych, młodzież gimnazjalną i starszą do odwiedzenia naszej firmy. Zaobserwowaliśmy, że osoby, które kończą naukę w gimnazjum, a niedługo będzie to dotyczyło młodzieży ze szkół podstawowych, często nie wiedzą w którą stronę dalej iść. Młodzi ludzie nie do końca sobie zdają sprawę z możliwości, jakie firma Addit może im zaoferować. Niewiedzą jak wygląda praca na stanowiskach takich operator maszyn czy spawacz, planista czy inżynier. Podczas takiej wycieczki uczniowie zapoznają się ze strukturą firmy, poznają kompetencje poszczególnych działów, a także widzą jak nasza praca wygląda w praktyce – opowiadała Alicja Antońska, zajmująca się na co dzień marketingiem, a także opiekująca się grupami odwiedzającymi Addit. – Ludzie mają często mylne wyobrażenie o pracy w firmie produkcyjnej. Wspomniany już przykładowy operator maszyn czy spawacz to nie jest człowiek pracujący w brudzie, a fachowiec mający styczność z zaawansowaną technologią oraz ciekawymi wyzwaniami. Odwiedzającym naszą firmę chcemy im pokazać, że kształcenie w kierunkach technicznych ma sens, a po ukończeniu szkoły mogą znaleźć pracę blisko domu – dodaje.

Drugą, z perspektywy młodzieży być może jeszcze ciekawszą propozycją, z jaką wychodzi firma Addit, jest możliwość podjęcia wakacyjnej pracy. W okresie letnim uczniowie bardzo często poszukują możliwości „dorobienia sobie”, często wiąże się to z ciężką, lecz niezbyt efektywną pracą np. przy zbiorach owoców. Addit zaprasza chętnych do siebie, wówczas oprócz zarobionych pieniędzy, młodzi ludzie będą mieli możliwość przyjrzenia się z bliska, jak funkcjonuje międzynarodowa firma produkcyjna.- Uczniowie mogą do nas przyjść, zobaczyć jak wygląda codzienna praca i zadecydować, czy chcą się kształcić w kierunku technicznym,. Zapraszamy wszystkich, którzy nie boją się wyzwań i są chętni do zdobywania nowych umiejętności – zachęca Alicja Antońska z firmy Addit.

Addit w Węgrowie powstał w 1995 roku. Dyrektorem Zarządzającym jest Marian Klimek. Co ciekawe, obecny dyrektor pracuje w firmie od samego jej początku w Polsce. Takich osób oraz takich z co najmniej kilkunastoletnim stażem znajdziemy w Addicie dużo więcej. Świadczy to o tym, że firma daje stabilizację i warto się nią związać na dłużej.

 

Mateusz Majewski

WARTO ZOBACZYĆ

24 maja na obiektach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Węgrowie Akademia Siatkarskich Ośrodków Szkolnych podsumowała sezon 2017/2018.   Akademia finansowana jest ze środków powiatu [...]

Do nieprawdopodobnej wręcz historii doszło w piątek około godz. 18 na trasie Ruchna – Szaruty. Wedle naszych informatorów, dwa pojazdy z zamaskowanymi sprawcami próbowały zatrzymać samochód [...]

  21 maja na Rynku Mariackim nastąpiło otwarcie wystawy „Ojcowie Niepodległości” przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej przy okazji 100-lecia Niepodległości.   Wystawa [...]

Wengroove HIP-HOP Festiwal już po raz trzeci zagości na Rynku Mariackim w malowniczym Węgrowie. 28 lipca fani rapu będą mogli wziąć udział w największym na wschód od Warszawy letnim festiwalu [...]