25 - 05 - 2018

Budziska uczciły Śp. ks. Marka Wróbla, budowniczego kościoła

Reklama 

W niedzielę 20 maja podczas odpustu w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Budziskach, na mszy św. koncelebrowanej przez proboszcza parafii Antoniego Kunickiego i Zbigniewa Rostkowskiego – kanclerza Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, została odsłonięta tablica poświęcona ks. kan. Markowi Wróblowi.

 

Uczczono w ten sposób pamięć o budowniczym kościoła, jego umiłowanie muzyki kościelnej oraz postawę patriotyzmu. Ks. Wróbel zmarł w 2017 roku.

W uroczystości, poza licznie zgromadzonymi mieszkańcami i gośćmi, uczestniczyli: Starosta Powiatu Węgrowskiego Krzysztof Fedorczyk, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, Wiceburmistrz Łochowa Małgorzata Łotarska, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Łochowie Urszula Anna Kalinowska, Dyrektor Samorządowego Zespołu Szkół w Łochowie Andrzej Suchenek, Zastępca Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych Bogusław Piątek, Nadleśniczy Nadleśnictwa Łochów Jerzy Derlicki. Na zakończenie ceremonii , swoje krótkie wspomnienia oraz podziękowanie za posługę i współpracę wygłosili m.in.  burmistrz Robert Gołaszewski, dyrektor Andrzej Suchenek i prezes OSP Ryszard Gajewski.

Ks. Wróbel Marek urodził się 9 marca 1959 r. w Brańsku. Szkołę Podstawową ukończył w Chojewie (1966-1974). Uczęszczał do Technikum Melioracji Wodnych w Białymstoku (1974-1979). W 1979 wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Święcenia diakońskie przyjął w Drohiczynie 23 czerwca 1984 r. Święcenia kapłańskie otrzymał w Siemiatyczach 15 czerwca 1985 r., z rąk ks. bp. Władysława Jędruszuka.

W 1997 r. rozpoczął studia zaoczne z zakresu muzyki kościelnej w Instytucie Kształcenia Organistów Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie zwieńczone tytułem magistra.

10.11.1997 został proboszczem parafii Budziska, gdzie wybudował kościół, posługę tę pełnił tam do 26.06.2015. Następnie został proboszczem w parafii Perlejewo.

Ks. Marek Wróbel w diecezji piastował następujące urzędy i funkcje: wykładowca muzyki kościelnej w Diecezjalnym Studium Katechetycznym w Drohiczynie (1990-1993), Kolegium Teologicznym w Drohiczynie (1993-2000), Diecezjalnym Studium Organistowskim w Drohiczynie , członek Komisji ds. liturgii Diecezjalnego Komitetu Organizacji Pielgrzymki Jana Pawła II do Drohiczyna (1998-1999), drugi dekanalny wizytator katechetyczny w Dekanacie Łochowskim (2002-2006), dekanalny koordynator Światowych Dni Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej (2015-2016).

 

Wielki patriota, propagator wiedzy o podziemiu niepodległościowym, uzdolniony muzyk, przyjaciel młodzieży.

 

AG

 

 

Redakcja

WARTO ZOBACZYĆ

4 maja na terenie gminy Łochów doszło do nietypowego zdarzenia. Kierujący peugeotem wymijając inny pojazd, zderzył się z jadącym z przeciwka hyundaiem. Na szczęście kierowcy zderzyli się tylko [...]

Dobre wieści z Warszawy. Trzy gminy z powiatu węgrowskiego dostaną dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na stworzenie Otwartych Stref Aktywności.    Dwie „OSY” [...]

Sezon inwestycyjny rozpoczął się na dobre, a gmina Łochów jest z tych gmin, na terenie której inwestycji nie brakuje. Burmistrz Robert Gołaszewski opowiedział nam o kluczowych zadaniach, które są [...]

16 maja w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. [...]