27 - 07 - 2017

Dni Łochowa za nami!

Reklama

W sobotę 22 lipca mieszkańcy Łochowa i okolic wzięli udział w corocznym Festiwalu Zbliżenia Kultur organizowanym w ramach Dni Łochowa.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Wicemarszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Maria Koc, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski. Patronat medialny sprawowali: Tygodnik Siedlecki, Kurier-W, Węgrowskie „Bądźmy Razem”, Głos Węgrowa i Okolic, Katolickie Radio Podlasie, Regionalny Portal Informacyjny podlasie24.pl i Gazeta Łochowska.

Z okazji tegorocznego Święta Miasta organizator Dni Łochowa – Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie, przygotował wiele atrakcji.
Impreza rozpoczęła się od wystepów grup muzycznych, które śpiewają ludowe piosenki – Zespołu Łochowanie i Zespołu Śpiewaczy Gwizdalanki. W dalszej kolejności wystąpił Zespół Tulipany, który po 35 latach postanowił wznowić swoją działalność artystyczną. Zespół przywitał widzów utworem Czesława Niemena ,,Włóczęga”. Dwa utwory na trąbce: „What a wonderful world” Luisa Amstronga oraz „Blue Moon” Franka Sinatry zagrał Kamil Koroś uczeń Ogniska Muzycznego działającego w MiGOK. Kamil od roku uczy się gry na trąbce i ligawce, w klasie artysty muzyka mgr sztuki p. Michała Wycecha. Około godz. 18.30 odbył się koncert Kapeli Łochowskiej, grupy wokalno-instrumentalnej popularyzującej twórczość artystyczną z zakresu folkloru miejskiego, w szczególności folkloru warszawskiego i lwowskiego. Nastepnie na scenie wystąpił zespół rockowo-bluesowy WSB, czyli Wysokie Stężenie Bluesa, który na potrzeby Festiwalu przygotował kika rockowych utworów z lat 80-tych oraz własne utwory.
Gwiazdą wieczoru był znany polski zespół pop-rockowy – De Mono. Wykonał on swoje największe przeboje – ,,Statki na niebie”, ,,Kochać inaczej”, czy ,,Kim naprawdę jesteś”. Zespół stworzył niesamowita atmosferę, zapraszając publiczność do wspólnej zabawy. Wspaniałą, taneczną atmosferę podtrzymał występ zespołu disco polo Bobi, który był ostatnim artystą tegorocznych Dni Łochowa.
Organizatorzy wydarzenia zadbali, aby hala na rynku była zapełniona kolorowymi straganami rękodzielników, regionalną żywnością i pracami lokalnych twórców. Duże zainteresowanie wzbudziło stoisko metalo-plastyczne, którego główną atrakcją był olbrzymi smok, autorstwa artysty plastyka Tomasza Gorzkowskiego (autor popiersia pomnika por. Hieronima Piotrowskiego w Łochowie). Podczas Festiwalu swoje stoisko prezentował również Klub Motocyklowy MAD MOOSE, dzięki któremu można było podziwiać wspaniałe motocykle, należące do członków klubu.
Festiwalowi towarzyszyły również wesołe miasteczko, stoiska handlowe oraz ogródek gastronomiczny.
– Chcielibyśmy serdecznie podziękować współorganizatorom wydarzenia, Gminie Łochów oraz Powiatowi Węgrowskiemu, a także jego głównym sponsorom – firmie Sime Polska Sp.z.o.o z siedzibą w Sochaczewie, Pałacowi w Łochowie, Panu Robertowi Marczakowi – właścicielowi Piekarni Robson oraz Arkadiuszowi Piotrowskiemu – właścicielowi Apteki Verbena. (Kompletna lista sponsorów Dni Łochowa 2017 – dostępna jest na stronie facebook-owej MiGOK).
Dziękujemy również Samorządowemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Łochowie, Policji z Węgrowa i Łochowa, Ochotniczej Straży Pozarnej w Łochowie oraz Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Węgrowie – dziękowali organizatorzy, zapraszając na kolejną edycję festiwalu już za rok.

Mateusz Majewski

WARTO ZOBACZYĆ

Wypadki po alkoholu

11.10.2017

W ostatnich dniach na terenie powiatu węgrowskiego doszło do kilku wypadków. Część z nich powstało w wyniku głupoty (czyt. nietrzeźwości).    3 października w gminie Grębków doszło do [...]

W sobotę 7 października chwilę przed godz. 19 doszło do groźnego wypadku w miejscowości Ogrodniki. Sytuacja była dramatyczna.   Na miejsce udały się służby ratunkowe. Jak relacjonowali [...]

103 letnia mieszkanka Gminy Łochów i jej recepta na długowieczność.   Pani Genowefa Szczapa, mieszkanka Gminy Łochów 20 września br. skończyła 103 lata. Dzień ten Jubilatka spędziła w gronie [...]

21 września nastąpiło uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie zakupu sprzętu do działań ratowniczych dla OSP Gminy Łochów z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników KRUS. 21 [...]

Od 27 września przez trzy dni gościła w Łochowie TVP2, nagrywając program „Ukryte skarby”. Jest to program cykliczny o pięknie i bogactwie kultury i historii Polski. Twórcy programu zabierają [...]