16 - 11 - 2017

ERASMUS+ w Krypach!

Reklama 

Międzynarodowy projekt pod hasłem Rozwijanie tolerancji  i wzajemnego szacunku  w Europie” jest realizowany w Szkole Podstawowej w Krypach w ramach programu ERASMUS+.

 

Współpracuje w nim pięć europejskich szkół: Gimnazjum „Grigore Moisil” z Rumunii, Szkoła Podstawowa im. Świętych Cyryla i Metodego z Bułgarii, Szkoła „Instituto Comprensivo Pasquale Mattej” z Włoch, Szkoła ,,EYUP GUMUSSUYU ILKOKULU” z Turcji i Szkoła Podstawowa z Kryp. Międzynarodowy charakter projektu umożliwia kadrze i uczniom współpracę ze szkołami partnerskimi w zakresie działań związanych ze zdobywaniem wiedzy, wymianę dobrych praktyk oraz poznanie innych kultur. Erasmus+ opiera się na osiągnięciach europejskich programów edukacyjnych, które funkcjonowały przez 25 lat, i jest wynikiem inicjatyw realizowanych przez Komisję Europejską.

Projekt jest w całości finansowany przez Unię Europejską. Realizacja zadania jest przewidziana na 2 lata, a całkowita kwota budżetu to aż 121 280 euro! Kwota dofinansowania dla Szkoły w Krypach to 27 720 euro.

Celem projektu jest wzajemne poznanie się, odkrycie podobieństw i różnic kulturowych, ukształtowanie u uczniów postawy tolerancji i wzajemnego szacunku, rozwijanie umiejętności językowych oraz poznanie tradycji i historii innych krajów europejskich.

Na przełomie listopada i grudnia /29.11.-03.12/ 2017 r. szkoła jako koordynator projektu będzie gościła nauczycieli reprezentujących partnerskie placówki. Podczas wizyty nastąpi wymiana pomysłów i doświadczeń oraz zostanie wspólnie wypracowany szczegółowy plan dalszych działań.

Już od początku września, w poszczególnych szkołach trwają przygotowania polegające na opracowaniu planu i metod umożliwiających późniejszą realizację działań projektowych. Okazuje się, że zarówno nauczyciele jak i uczniowie odkrywają w sobie bardzo duże pokłady kreatywności, a to dopiero początek! Wspaniałe jest również to, że współpraca trwa dopiero od kilku tygodni, a projektowa społeczność integruje się poprzez media w błyskawicznym tempie. Szkoła w Krypach z niecierpliwością czeka na spotkanie projektowe, tym razem „w realu”.

 

inf. prasowa/fot. SP w Krypach

Mateusz Majewski

WARTO ZOBACZYĆ

16 maja w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. [...]

W końcu można powiedzieć to oficjalnie: rusza budowa nowej strażnicy dla Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie!   12 kwietnia w świetlicy PSP w Węgrowie odbyło się oficjalne podpisanie umowy [...]

Samorząd Powiatu Węgrowskiego pozyskał 2,3 mln złotych na rozwój szkolnictwa zawodowego.   Unijne pieniądze pochodzą z projektu pn. „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”. Wedle [...]

Uwaga, dziś naprawdę lepiej zostać w domach! Smog to problem nie tylko dużych miast. W Węgrowie norma zanieczyszczeń powietrze w chwili obecnej powietrza przekroczyła 576%!   Nie lepiej jest [...]