21 - 01 - 2018

Hip-hop czyni dobro!

Reklama 

Już 27 stycznia w Restauracji „Domek” odbędzie się charytatywny koncert hip-hopowy, z którego dochód w całości przeznaczony zostanie na rehabilitację młodego Dominika z Węgrowa.

 

Jednym z inicjatorów akcji wsparcia dla chorego Dominika był Łukasz Matusik, który przyznał, że inspiracją była zbiórka pieniędzy prowadzona przez rodziców chłopca za pomocą platformy internetowej.

– Przeczytałem tam o jego ciężkiej sytuacji i problemach ze zdrowiem. Chłopaki z Węgrowa, którzy zajmują się hip-hopem i są znajomymi rodziny Dominika odezwali się do mnie z prośbą o pomoc przy organizacji wydarzenia. Znając całą sytuację, oczywiście chętnie włączyłem się w tę akcję – powiedział Łukasz Matusik.

 

Łukasz błyskawicznie zaczął działać, poszerzając grono zaangażowanych osób i firm. Od kilku dni trwają licytacje przedmiotów, kuponów i voucherów, z których dochód w stu procentach zostanie przeznaczony na pomoc Dominikowi. Finałem akcji będzie wspomniane już wcześniej wydarzenie w Restauracji „Domek”, podczas którego w hip-hopowym koncercie zaprezentuje się sześciu wykonawców w naszego terenu. Będą to: „sześć plus siedem” i „gadzio pps” z Sokołowa Podlaskiego, „Pelikan” z Łochowa oraz „Tontekk”, „Myśli.my” i „Słowianin ZWA” z Węgrowa.

 

Koncert rozpocznie się o godz. 20, a restauracja otwarta będzie już od 19. Wstęp – minimum 10 złotych do „puszki” z datkami. Koncerty potrwają do ok. 23, a po nich planowana jest jeszcze impreza, oczywiście także w hip-hopowym klimacie.
– Wszystkiemu prześwięca jeden cel – chcemy zebrać jak najwięcej funduszy na rehabilitacje Dominika. Podczas koncertu będzie można nabyć tzw. cegiełki w postaci wlepek, kubków, które przygotowuje „Legijny Węgrów”. Każda zdobyta złotówka, trafi bezpośrednio do rodziny Dominika – zapewniał Łukasz Matusik.

 

W Internecie trwają aukcje charytatywne, w których można wylicytować naprawdę atrakcyjne przedmioty oraz usługi, na przykład: voucher na kurs szycia, Koszulkę Reprezentacji Polski Dziennikarzy z podpisami, voucher na 5 dni zimowych szaleństw na stoku w Białce Tatrzańskiej, podwójne zaproszenie na koncert Kaliego w Siedlcach, a nawet kupon -50% na reklamę w naszej gazecie i wiele, wiele innych fantów. Wszystkie aukcje znajdziecie w wydarzeniu na FB (kliknij TUTAJ).
Dominik, gdy miał trzy lata, po przyjęciu jednej ze szczepionek dostał ataku padaczki. Jak opowiada Łukasz Matusik, to był zalążek jego choroby.
– Przeszedł szereg badań. Zdiagnozowano u niego niedowład kończyn górnych i dolnych, padaczkę, dostał także udaru. Zmaga się z wieloma chorobami, które przykuwają go do łóżka. Ogrom pieniędzy jest potrzebny, aby Dominik w jakiś sposób funkcjonował normalnie, a normalne funkcjonowanie dla nas wygląda inaczej, niż w przypadku osoby chorej – powiedział Łukasz Matusik, który sam zmaga się z nieuleczalną chorobą. Ta akcja być może stanie się początkiem czegoś większego, Łukasz bowiem zainspirowany zaangażowaniem społeczeństwa, postanowił założyć Stowarzyszenie „Żyj z całych sił”, aby ułatwić organizacje kolejnych przedsięwzięć.

 

W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu oraz do udziału w licytacjach. Warto pomagać, a jak zapewniają organizatorzy – także hip-hop czyni dobro!

 

PRZEJDŹ DO AUKCJI CHARYTATYWNYCH (KLIKNIJ)

Mateusz Majewski

WARTO ZOBACZYĆ

24 maja na obiektach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Węgrowie Akademia Siatkarskich Ośrodków Szkolnych podsumowała sezon 2017/2018.   Akademia finansowana jest ze środków powiatu [...]

Do nieprawdopodobnej wręcz historii doszło w piątek około godz. 18 na trasie Ruchna – Szaruty. Wedle naszych informatorów, dwa pojazdy z zamaskowanymi sprawcami próbowały zatrzymać samochód [...]

  21 maja na Rynku Mariackim nastąpiło otwarcie wystawy „Ojcowie Niepodległości” przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej przy okazji 100-lecia Niepodległości.   Wystawa [...]

Wengroove HIP-HOP Festiwal już po raz trzeci zagości na Rynku Mariackim w malowniczym Węgrowie. 28 lipca fani rapu będą mogli wziąć udział w największym na wschód od Warszawy letnim festiwalu [...]