10 - 01 - 2018

Historyczna wystawa stanie na rynku

Reklama

Już niedługo na węgrowskim rynku pojawi się wyjątkowa wystawa. Trzydzieści tablic upamiętni różne postaci, wydarzenia i fakty związane z węgrowską drogą do niepodległości.

 

 

Wystawa zorganizowana przez Wicemarszałek Senatu RP, Marię Koc oraz Stowarzyszenie Edukacyjne Ziemi Węgrowskiej pojawi się na rynku przy okazji obchodów upamiętniających kolejną rocznicę Bitwy pod Węgrowem, czyli na początku lutego. Na planszach znajdą się wyjątkowe zdjęcia i dokumenty z okresu odzyskiwania niepodległości i z czasów II RP, poświęcone będą także żołnierzom niepodległości i początkom władzy cywilnej.

 

Materiały pochodzą z Instytutu Kultury Polskiej Akademii Nauk, a także z rodzinnych archiwów mieszkańców Węgrowa i powiatu węgrowskiego. Zaprezentowane zostaną niepublikowane dotąd materiały z archiwów wojskowych i państwowych.

 

 

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć ze zbiorów Instytutu Kultury Polskiej Akademii Nauk. 

Mateusz Majewski

WARTO ZOBACZYĆ

Już niedługo na węgrowskim rynku pojawi się wyjątkowa wystawa. Trzydzieści tablic upamiętni różne postaci, wydarzenia i fakty związane z węgrowską drogą do niepodległości.     Wystawa [...]

O zmianach w rządzie, ordynacji wyborczej, konieczności wprowadzenia dwukadencyjności dla wójtów i burmistrzów oraz o kontrowersyjnym głosowaniu, po którym zarzucano jej złamanie prawa [...]