30 - 04 - 2018

Imponująca wystawa w „Dobrogoście”

Reklama 

W ostatnim tygodniu kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego można było obejrzeć imponującą wystawę wędrującą po całym kraju, dotyczącą historii Polski i 100-lecia Niepodległości.

 

Profesjonalnie przygotowana, z ciekawymi faktami i interesującą szatą graficzną wystawa przez kilka dni wypełniła główny hol węgrowskiej podstawówki. Z instalacji młodzież mogła dowiedzieć się o dziejach naszego kraju, a także poszerzyć swoją wiedzę o postaciach istotnych, które swoją działalnością na przestrzeni dekad przyczyniali się do tego, aby Polska się rozwijała i była krajem wolnym.

Do Węgrowa wystawa przybyła z Ciechanowa. Jak przyznała dyrektor placówki, Teresa Święcicka, zdobycie jej i umożliwienie oglądania dzieciom z Węgrowa nie było najłatwiejszym zadaniem.
– Nie od razu mogliśmy otrzymać tę wystawę, ponieważ jest nią ogromne zainteresowanie, przede wszystkim ze strony szkół. Nie wszyscy którzy chcieli ją mieć, mieli tyle szczęścia co my – powiedziała dyrektor, dodając, że wystawa bardzo spodobała się uczniom.

– Podoba im się, ponieważ przybliża im od 1914 roku wszystkie najważniejsze postaci historyczne. W skrótowy sposób opisuje różne wydarzenia, ma także dużo zdjęć, jest zatem zrobiona bardzo dobrze pod kątem merytorycznym jak i technicznym – powiedziała dyrektor SP im. Jana Dobrogosta Krasińskiego.
Oprócz uczniów szkoły, do której wystawa trafiła, zwiedzenia wystawy dokonali także inni uczniowie węgrowskich placówek. Do „Dobrogosta” przyszli licealiści z I LO im. Adama Mickiewicza, a także z ZSP im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

 

Jak opowiadała dyrektor, transportem wystawy musiała zająć się szkoła. Z pomocą przyszedł jeden z węgrowskich przedsiębiorców, który zadeklarował pomoc i dowiózł ją do szkoły z Ciechanowa.
– W tym zakresie wsparła nas firma ROLMLECZ z właścicielem panem Witoldem Wycechem na czele. Bardzo nam pomogli i za to dziękujemy – dodała dyrektor Teresa Święcicka.

 

Wystawę odwiedzili także burmistrz Krzysztof Wyszogrodzki oraz wiceburmistrz Leszek Redosz, którzy podziękowali społeczności szkolnej za włączenie się w obchody 100-lecia Niepodległości poprzez organizowanie tego typu przedsięwzięć.

 

Organizatorami wystawy są: PERN S.A., Bank Pocztowy S.A., Narodowe Archiwum Cyfrowe oraz Archiwum Akt Nowych.

 

Mateusz Majewski

WARTO ZOBACZYĆ

24 maja na obiektach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Węgrowie Akademia Siatkarskich Ośrodków Szkolnych podsumowała sezon 2017/2018.   Akademia finansowana jest ze środków powiatu [...]

Do nieprawdopodobnej wręcz historii doszło w piątek około godz. 18 na trasie Ruchna – Szaruty. Wedle naszych informatorów, dwa pojazdy z zamaskowanymi sprawcami próbowały zatrzymać samochód [...]

  21 maja na Rynku Mariackim nastąpiło otwarcie wystawy „Ojcowie Niepodległości” przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej przy okazji 100-lecia Niepodległości.   Wystawa [...]

Wengroove HIP-HOP Festiwal już po raz trzeci zagości na Rynku Mariackim w malowniczym Węgrowie. 28 lipca fani rapu będą mogli wziąć udział w największym na wschód od Warszawy letnim festiwalu [...]