15 - 02 - 2016

Maria Koc Człowiekiem Roku Głosu Węgrowa i Okolic!

Reklama 

Człowiek Roku Głosu Węgrowa i Okolic to nowy plebiscyt, który będzie organizowany cyklicznie. Na 2016 rok przypadła jego pierwsza edycja, której laureatką została Wicemarszałek Senatu RP, Maria Koc.

Redakcja Głosu Węgrowa i Okolic, śladem redakcji z całego świata, postanowiła zorganizować plebiscyt, w którym co roku wybierana będzie postać wybitnie wyróżniająca się na tle pozostałych mieszkańców powiatu. Tytuł Człowieka Roku 2015 Głosu Węgrowa i Okolic wraz ze statuetką trafił do Marii Koc, węgrowianki, która w ubiegłym roku została Senatorem RP, uzyskując jeden z najlepszych wyników wyborów w skali kraju, a następnie została wybrana Wicemarszałkiem Senatu RP. To dokonanie bez precedensu w powiecie węgrowskim i zdaniem redakcji Maria Koc za sprawą swojego sukcesu pozbawiła szans inne kandydatury, czego najlepszym dowodem jest nasza jednomyślność przy wyborze zwycięzcy.

Warto nadmienić, że plebiscyt ma charakter subiektywny. W pracach przy wyborze kandydatur oraz zwycięzcy nie uczestniczyła żadna zewnętrzna komisja, tytuł przyznawany jest tylko i wyłącznie przez członków redakcji.

Statuetka Człowieka Roku 2015 trafiła w ręce Marii Koc 11 lutego. Węgrowianka nie kryła swojego zadowolenia i… zaskoczenia.
– Muszę przyznać, że wiedziałam o tej inicjatywie, ale nie spodziewałam się, że mogę zostać Człowiekiem Roku. Jestem zaszczycona i jest mi bardzo miło. Niezwykle cenię właśnie takie nagrody, które pochodzą od lokalnych społeczności. W miejscu, gdzie człowiek żyje i pracuje jest najbardziej znany. Ludzie, z którymi się współpracuje, spośród których się wywodzi, najtrafniej oceniają człowieka, bo widzą go na co dzień, wiedzą kim jest i co sobą reprezentuje. Niezwykle się cieszę, jestem zaszczycona, tym bardziej, że jest to pierwsza edycja tego plebiscytu. Gratuluję inicjatywy, bo jest niezwykle cenna, warto dostrzegać ludzi, którzy pracują dla naszej małej ojczyzny, nie mówię tego już nawet w kontekście swojej osoby, lecz przyszłych nagrodzonych, bo na naszym terenie znajduje się wiele wspaniałych ludzi – skomentowała wyróżnienie wicemarszałek Maria Koc.

Jak powiedział Redaktor Naczelny GWiO, Adrian Majewski, przyznanie nagrody za 2015 rok było zaskakująco proste.
– Cieszę się, że naszą inauguracyjną nagrodę mogliśmy przyznać pani marszałek. Nie będę ukrywał, że wybór był wyjątkowo prosty. Pani Maria cieszy się niezwykle dużym poparciem społecznym, osiągnęła świetny rezultat w wyborach. Dzięki wielkiemu profesjonalizmowi została nie tylko senatorem, ale także jedną z najważniejszych postaci w parlamencie. Chciałbym, aby nasz powiat miał jak najwięcej osobowości takiego pokroju. Liczę też, że w kolejnych latach będziemy mieli wielu ciekawych kandydatów do nagrody – skomentował naczelny Głosu Węgrowa i Okolic.

Mateusz Majewski

WARTO ZOBACZYĆ

W ostatnią sobotę w sali konferencyjnej PKP, odbył się koncert noworoczny chóru Belcanto. Organizatorem koncertu był Łochowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, działający przy MiGOK w Łochowie, przy [...]

Węgrowski Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę zbiorów pocztówek z lat 1909-1980 z kolekcji Mariana Sołobodowskiego. Spotkanie z kolekcjonerem i wernisaż wystawy odbędzie się już dziś o godz. 18!  

W niedziele 28 stycznia w Węgrowskim Ośrodku Kultury z inicjatywy wicemarszałek Senatu PR, Marii Koc odbył się wyjątkowy koncert Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Wydarzenie zgromadziło [...]

Młoda węgrowianka, która zdobyła serca Polaków swoim występem w telewizyjnym talent show „The Voice Kids” ma szansę na zwycięstwo w plebiscycie, w którym stawką jest nagranie [...]

Z roku na rok Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera w Węgrowie co raz więcej środków. Jak poinformował węgrowski sztab, w tym roku udało się pobić dotychczasowy rekord i zebrać aż 24 686,38 [...]