12 - 03 - 2018

Mieszkańcy docenili wójta

Reklama 

Mieszkańcy gminy Sadowne docenili swojego aktywnego wójta. Z inicjatywy dwóch organizacji społecznych, Waldemar Cyran został zgłoszony do ogólnopolskiego plebiscytu „Wójt Roku” organizowanego przez TVP.

Na pomysł wpadł Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, rady Stanisław Rostek, który zaproponował podczas sesji, żeby dobrą pracę włodarza gminy nagrodzić zgłoszeniem do plebiscytu. Radni poparli ten pomysł. Zgłoszenia do plebiscytu muszą dokonać co najmniej dwie organizacje pozarządowe z terenu gminy. W akcję zaangażował się Sadowieński Klub Seniora oraz Klub Sportowy Wicher Sadowne.
– Sama propozycja, aby moja kandydatura została zgłoszona do konkursu na wójta roku jest dla mnie olbrzymim zaskoczeniem ale i jeszcze większym wyróżnieniem. Dziękuję za to, że doceniacie moje zaangażowanie w pracę na rzecz gminy Sadowne, naszej małej ojczyzny. Praca na rzecz naszej społeczności przynosi mi satysfakcję i zadowolenie, że każdego dnia swoją pracą przyczyniam się do zmiany naszej gminy na lepsze – dziękował wójt gminy, Waldemar Cyran.

TVP z nadesłanych zgłoszeń wybierał finałową dziesiątkę. Dziesięć najlepszych wójtów zaprezentowanych zostanie na antenie TVP, a wyboru najlepszego z najlepszych dokonają widzowie za pomocą głosowania SMS.

Niestety, w finałowej dziesiątce zabrakło reprezentanta naszego powiatu. Wójt zadowolony z inicjatywy społeczeństwa pogratulował jednej z wybranych do finałowego etapu i zapewnił o wsparciu.
– Gratuluję dostrzeżenia przez Kapitułę Konkursu na „Wójta roku 2017” TVP postaci włodarza gminy Małkini Górna. Cieszę się, że nie tylko mieszkańcy dostrzegają zaangażowanie Pani Bożeny Kordek – Wójta Gminy Małkinia Górna w pracę na rzecz lokalnej społeczności. W pełni popieram kandydaturę Pani Wójt i cieszę się, że nasz region będzie reprezentowany przez samorządowca z sąsiedniej gminy. Trzymam kciuki i zapewniam wsparcie oraz mobilizację mieszkańców do głosowania SMS – napisał wójt na stronie gminy.

 

Mateusz Majewski

WARTO ZOBACZYĆ

Dobre wieści z Warszawy. Trzy gminy z powiatu węgrowskiego dostaną dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na stworzenie Otwartych Stref Aktywności.    Dwie „OSY” [...]

1 czerwca wójt Waldemar Cyran poinformował, że jego zastępcą zostanie Marcin Gręda – radny Rady Miejskiej Łochowa.   Marcin Gręda to 36-letni ojciec trójki dzieci, mieszka w Łochowie. [...]

16 maja w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. [...]

W obszernym wywiadzie Wójt Gminy Sadowne, Waldemar Cyran opowiedział nam o swoich inicjatywach, które integrują społeczność lokalną. W Sadownem dzieje się dużo, także wydarzeń nietypowych, takich [...]