12 - 02 - 2018

Najlepsi sportowcy nagrodzeni

Reklama 

W sobotę 10 lutego w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyła się Gala Sportu 2017. Nagrody zostały wręczone w dziewięciu kategoriach. 

 

Najlepszy Sportowiec Senior Roku 2017

Tytuł: Adam Ostrowski –  czołowy zawodnik IV ligi mężczyzn Mazowieckiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w Warszawie. Jest od lat najlepszym zawodnikiem klubu, zdobywa medale mistrzostw Wojska Polskiego w tenisie stołowym, gdzie rywalizuje z tenisistami z wyższych lig (I i II liga).

Wyróżnienie: Marcin Piotrowski, Piotr Skolimowski, Izabela Panufnik.

 

Najlepszy Sportowiec Junior Roku 2017

Tytuł: Zuzanna Zabadała – zdobywczyni I miejsca w Mistrzostwach Polski w Czwórboju Lekkoatletycznym w Olecku, I miejsca w Mistrzostwach Mazowsza w Czwórboju Lekkoatletycznym w Kadzidle, I miejsca w Międzynarodowych Zawodach Lekkoatletycznych sztafeta 4x100  w Siedlcach, I miejsca w klasyfikacji ogólnej Czwórboju Lekkoatletycznego w Olecku, I miejsca podczas Mistrzostw Polski w  Czwórboju Lekkoatletycznym w biegu na 600 m w Olecku w klasyfikacji ogólnej, II miejsca podczas Mistrzostw Polski w Czwórboju Lekkoatletycznym w Olecku w klasyfikacji ogólnej w skoku w dal oraz III miejsca Mistrzostwa Polski w Czwórboju Lekkoatletycznym w Olecku w biegu na 60 m w klasyfikacji ogólnej i I miejsca w Międzynarodowych Zawodach Lekkoatletycznych w biegu na 300 m w Siedlcach.

Wyróżnienie: Jakub Żurawicki, Gabriela Olędzka, Martyna Myszkowska.

 

Najlepsza Drużyna Roku 2017

Tytuł: Drużyna lekkoatletyczna dziewcząt Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie w składzie: Murawska Maja, Myszkowska Martyna, Olędzka Gabriela, Rogalska Roksana, Zabadała Zuzanna, Zenik Julia – I miejsce na Mistrzostwach Polski w Czwórboju LA w Olecku, I miejsce – Mistrzostwa Mazowsza w Czwórboju LA w Kadzidle, I miejsce – Międzynarodowe Zawody w LA sztafeta 4 x 100 m w Siedlcach.

 

Wyróżnienie: Drużyna szachowa Gimnazjum Gminy Liw im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Węgrowie, Drużyna Akademii Piłkarskiej MKS CZARNI Węgrów rocznik 2009, Drużyna Piłki Ręcznej Chłopców Rocznik 2004.

 

 

Trener Roku 2017

Tytuł: Paweł Kuć – wieloletni trener piłki ręcznej, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie, odnoszący sukcesy w sporcie szkolnym. Jego wychowankowie zdobyli II miejsce podczas Mistrzostw Polski Piłki Ręcznej w Głuchołazach, III miejsce w Lidze warszawsko – mazowieckiej Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej w kat. Dzieci, II miejsce Mazowieckie Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej w Ostrołęce.

Tytuł: Marcin Tempczyk – nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie, wieloletni trener lekkiej atletyki, akrobatyki sportowej, odnoszący sukcesy w sporcie szkolnym. Prowadził zawodników, którzy odnosili znaczące sukcesy, m.in. zdobyli I miejsce na Mistrzostwach Polski w Czwórboju Lekkoatletycznym w Olecku. Posiada na swoim koncie wiele osiągnięć na arenie krajowej i międzynarodowej z Zespołem Taneczno – Akrobatycznym AVOCADO.

Wyróżnienie: Michał Rybak, Paweł Woźnicki, Paweł Szczepanik.

 

Najciekawsza Impreza Sportowa w Węgrowie w Roku 2017

Tytuł: II Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej U11 o Puchar Wicemarszałek Senatu Marii Koc – turniej odbył się w dniach 2-4 czerwca 2017 roku. Wzięło w nim udział trzynaście drużyn, w tym zespoły z Polski, Litwy i Białorusi. Znakomita organizacja i pełne zaangażowania sportowe zmagania stanowiły o sukcesie turnieju. W tegorocznej edycji odbył się również mecz towarzyski między reprezentacją Senatu RP a Oldboys Czarni Węgrów.

 

 

Sponsor Sportu Roku 2017

Tytuł: KOSTKAR, Brukarstwo, Roboty Budowlane – Marek Karski: wieloletni sponsor Akademii Piłkarskiej MKS „Czarni” Węgrów oraz Stowarzyszenia Powiatowo Miejskiego Klubu Sportowego NIKE.

Wyróżnienie:

PPHU TEKMAR – Marek i Agnieszka Boczkowscy, Wydawnictwo Penelopa Sp. z o.o. – Jerzy Moraś, Usługi Techniczno-Handlowe TASTA – Adam i Przemysław Tokarscy, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Węgrowie – Jacek Stosio, Sulich Recykling – Błażej Sulich, Promotor Polska – Marcin Giers, Everest Klub – Wojciech Górecki, Hotel Restauracja Everest, M-Gaz – Adam Pędzich, Las Palmas – Anna Dobosz, ADDIT Sp. z o.o. – Marian Klimek, Meblomaster – Adam Kraszewski i Artur Gryglas, Hochland Polska Sp. z o.o. Zakład Węgrów, Hurtownia Materiałów Budowlanych Sigma – Grzegorz Maleszewski, PPU Rolmlecz Sp. z o.o., PHU Topaz – Zbigniew Paczóski, PK MOT – Piotr Krasnodębski, Zabawkarstwo TUPIKO – Wojciech Bączek, Zakład Produkcyjno – Usługowy Bagiński – Jarosław Bagiński, Dystrybutor Chemii i Kosmetyków FAREX, ZPHU ROM-PAL, AMS Chróścicki – Marian Chróścicki, Biuro Rachunkowe ADK Sp. z o.o. Elżbieta Łozowska, Grzegorz Matusik.

 

 

Wybitny Sportowiec Rodem z Węgrowa

Tytuł: Tadeusz Piwoński – przygodę ze sportem rozpoczął jako zawodnik piłki siatkowej w MKS „Czarni” Węgrów. Po studiach na AWF w Warszawie trenował siatkarki Lechii Gdańsk, następnie podjął pracę trenera w Legii Warszawa. Szkolił juniorów, był asystentem Huberta Wagnera oraz pierwszym trenerem Legii. Jego podopieczni zdobyli m.in. Mistrzostwo Polski i Puchar Polski.

 

 

Zasłużony dla Węgrowskiego Sportu

Tytuł: Andrzej Doktorski – wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego młodych węgrowian, twórca sukcesów siatkówki męskiej początku lat 80. Założyciel Klubu NIKE, który przekonał Zbigniewa Krzyżanowskiego, że warto pracować z węgrowską młodzieżą.

 

Głos Węgrowa i Okolic, przy współpracy Samorządu Miasta Węgrowa, ogłosił Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Roku 2017 w kategoriach JUNIOR oraz SENIOR. Internauci głosowali na kandydata wybranego spośród nominowanych w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Roku 2017 w Węgrowie w kategorii Najlepszy Sportowiec Senior Roku 2017 oraz Najlepszy Sportowiec Junior Roku 2017. Wyniki Plebiscytu przedstawił Redaktor Naczelny „Głosu Węgrowa i Okolic” Mateusz Majewski. Decyzją internautów Najpopularniejszym Sportowcem Juniorem została Nel Matusik, wśród Seniorów najpopularniejsza okazała się Izabela Panufnik.

                                                                                                                                 info/fot. – Magdalena Jurczak (wegrow.com.pl)

Mateusz Majewski

WARTO ZOBACZYĆ

Od początku lutego trwał internetowy plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Roku 2017. Wśród nominowanych znalazło się łącznie 21 zawodników.  Plebiscyt podzielony został na kategorie junior [...]

W sobotę 10 lutego w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyła się Gala Sportu 2017. Nagrody zostały wręczone w dziewięciu kategoriach.    Najlepszy Sportowiec Senior Roku 2017 Tytuł: Adam Ostrowski [...]

Szaradziarska bitwa

08.02.2018

27 stycznia w Sali konferencyjnej odrestaurowanego dworca kolejowego odbyły się V Szaradziarskie Mistrzostwa Łochowa pod honorowym patronatem Burmistrza Pana Roberta Gołaszewskiego.   W [...]

Niejeden młody człowiek marzy o karierze sportowej. Chłopcy najczęściej pragną być mistrzami futbolu, dziewczęta gimnastyczkami, tancerkami czy lekkoatletyczkami.   Droga do sukcesu jest [...]

W dniach 25-26.11.2017 r. MMKT Łęczyca zorganizował Wojewódzki Turnieju Kwalifikacyjny Skrzatek (do 12 lat) rangi 5 w Pabianicach. Z Węgrowskiego Stowarzyszenia Tenisowego udział wzięła 9 – [...]