14 - 02 - 2018

Nauka się opłaca!

Reklama 

O tym, że nauka się opłaca przekonali się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy na początku lutego z rąk starosty Krzysztofa Fedorczyka odebrali spore stypendia.

 

 

Uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce i sporcie mogą poszczycić się niezłymi „kieszonkowymi”. Niektórym na koncie pojawi się nawet 1,5 tysiąca złotych. Warto zatem przyłożyć się do nauki lub… być utalentowanym sportowcem.

Za osiągnięcie wybitnych wyników w nauce w I semestrze tego roku szkolnego, stypendium motywacyjne Starosty Węgrowskiego otrzymało pięciu uczniów z terenu naszego powiatu: Piotr Wyrzyk z I LO w Węgrowie (średnia 5,25), Mateusz Filipiak z ZSP w Łochowie (śr. 5,65), Piotr Akonom z ZSP w Łochowie (śr. 5,35), Paweł Oljasz z ZSP w Łochowie (śr. 5,22) oraz Zuzanna Majbańska z ZSP w Sadownem (śr. 5,20). Stypendium za takie wyniki to 120 złotych miesięcznie przez okres czterech miesięcy.

Stypendium wspierające wyrównywanie szans edukacyjnych powędrowało także do pięciu uczniów SOSW w Węgrowie oraz jednego z MOW w Jaworku. W tym wypadku nagrody wynoszą 80 złotych miesięcznie przez cztery miesiące.

Stypendium za dobre wyniki w pierwszym semestrze otrzymało aż czterdziestu uczniów z całego powiatu: dwie osoby z ZSP w Węgrowie, trzy z ZSP w Sadownem, dwie z ZSP w Ostrówku, aż dwadzieścia jeden osób z ZSP w Łochowie oraz dwanaście osób z I LO w Węgrowie. W tym wypadku na konto uczniów wpłynie cztery stypendia po 95 złotych miesięcznie.

Najbardziej opłaca się z sukcesami uprawiać sport. W tej kategorii nagrody powędrowały do uczniów reprezentujących pięć różnych drużyn. Trójka zawodników ULKS „Olimpia” w Łochowie (unihokej) – Kacper Skura, Paweł Chrupek oraz Piotr Kaniuk otrzymało pięciomiesięczne stypendium 300 złotych miesięcznie. Unihokeiści zostali powołani do Reprezentacji Polski oraz przygotowują się do występu na mistrzostwach Polski juniorów młodszych i starszych.

Stypendyści z I LO w Węgrowie (fot. powiatwegrowski.pl)

Stypendyści z I LO w Węgrowie (fot. powiatwegrowski.pl)

Stypendium o takiej samej wartości powędrowało do lekkoatletki z Węgrowa, Julii Gadomskiej. Zawodniczka przygotowuje się do wielu zawodów: mitingów halowych, memoriałów, Olimpiad, mistrzostw polski; głównie do Mistrzostw Europy w lekkiejatletyce na Węgrzech. Nieco mniejsza kwota – w sumie 1000 złotych (5x 200zł) powędruje do Gabrieli Olędzkiej, która także para się tą dyscypliną sportu. Gabriela przygotowuje się do wielu zawodów regionalnych, indywidualnie czy w sztafecie; głównie do Mistrzostw Polski w lekkiejatletyce.

Pięć dwustuzłotowych przelewów odbierze także Jakub Tryc – młody kolarz, przygotowujący się do wielu zawodów o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej; głównie do Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym w Krokowej.

Na liście starosty znalazło się także jedenaście siatkarek UKS S.O.S. Węgrów, które otrzymają stypendium w wysokości 750 złotych (5x 150zł).

Jak widać, warto zaangażować się w naukę lub sport, oprócz szeregu innych pozytywów, można przy tym także zarobić parę groszy.

fot. powiatwegrowski.pl

Mateusz Majewski

WARTO ZOBACZYĆ

Niesamowite miejsce z przeznaczeniem na rekreację i kulturę powstanie w Łochowie. Gmina otrzymała dofinansowanie na zagospodarowanie terenu i stworzenie miejskiego parku „Dębinka”. [...]

O sporym szczęściu mogą mówić piłkarze i kibice Łochowskiego Klubu Sportowego, którym w sobotnim spotkaniu będzie sędziował jeden z najlepszych polskich sędziów piłkarskich, Paweł Raczkowski. [...]

  Kiedy ostatnio zrobiliście coś po raz pierwszy w życiu? Czy i gdzie na Mazowszu odnajdziemy ślady kultury plemiennej? Ile warta jest marka Mazowsza? Odpowiedzi na te i inne pytania szukać [...]