06 - 11 - 2017

Odkręcił gaz po pijaku. Węgrów o włos od tragedii

Reklama 

W minionym tygodniu służby mundurowe z powiatu węgrowskiego miały pełne ręce roboty. Oprócz Akcji „Znicz”, policjanci poszukiwali zaginionego w Czaplach,  a strażacy źródła ulatniającego się gazu w jednym z węgrowskich bloków. Jak się okazało – źródłem była kuchenka gazowa, której kurki odkręcił pijany mężczyzna. 

30  października na terenie powiatu węgrowskiego. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Sprawdzili stan trzeźwości 50-letniego  kierującego, który – jak się okazało – kierował w stanie nietrzeźwości. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

31 października służby prowadziły poszukiwania zaginionego mężczyzny w rejonie miejscowości Czaple. Niestety, w przydrożnym rowie znaleziono zwłoki mężczyzny. (Więcej TUTAJ)

Tego samego dnia strażacy z Węgrowa dostali zgłoszenie o ulatniającym się gazie w budynku mieszkalnym w Węgrowie.
Po uprzednim odłączeniu energii elektrycznej od budynku, pierwsza rota w aparatach ochrony dróg oddechowych z linią gaśniczą i detektorem wielogazowym przeszukiwała kolejne pomieszczenia budynku. Detektor wskazywał niewielkie ilości gazu w powietrzu (wskazywane wartości nie przekraczały 1% LEL). W jednym z pomieszczeń ratownicy zastali odkręconą kuchenkę gazową zasilaną gazem propan butan, której natychmiast odcięli dopływ gazu poprzez zakręcenie zaworu butli oraz kuchenki. W pomieszczeniu znajdował się mężczyzna w stanie upojenia alkoholowego, którego ewakuowano z budynku. Mężczyzna został od razu przekazany ZRM, który przybył na miejsce zdarzenia. Po sprawdzeniu reszty mieszkań ewakuowano z budynku jeszcze dwie osoby, które nie wymagały pomocy medycznej. Po przewietrzeniu budynku i ponownym pomiarze miernikiem wielogazowym działania zakończono – relacjonowali strażacy z PSP w Węgrowie.

Do  kolejnego zdarzenia  doszło 1 listopada na terenie gminy Łochów. Policjanci wstępnie ustalili, że mieszkanka Warszawy kierująca toyotą niedostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i dachowała. Podczas tego zdarzenia nikt nie poniósł obrażeń. Ruch odbywał się wahadłowo.

Tego samego dnia doszło do kolejnego zdarzenia w Węgrowie. Dyżurny węgrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu dwóch osób na przejściu dla pieszych. Policjanci na miejscu ustalili, że kierujący fiatem potrącił dwie kobiety przechodzące przez przejście dla pieszych przy węgrowskim cmentarzu. Obie potrącone trafiły do szpitala, a jedna z nich w wyniku potrącenia miała złamany obojczyk. Kierujący był trzeźwy. Dalsze postępowanie prowadzi KPP w Węgrowie.

2 listopada na terenie Łochowa doszło do wypadku. Policjanci ustalili, że kierujący fiatem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu renault, który zjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się z jadącym z przeciwka pojazdem. W wyniku tego zdarzenia nikt nie poniósł obrażeń.

Mateusz Majewski

WARTO ZOBACZYĆ

Kolejne inwestycje na terenie gminy Liw zaczną się lada dzień. Pod koniec maja wójt Bogusław Szymański podpisał umowę na dofinansowanie budowy drogi Jartypory – Butlerów. Samorząd Województwa [...]

Dobre wieści z Warszawy. Trzy gminy z powiatu węgrowskiego dostaną dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na stworzenie Otwartych Stref Aktywności.    Dwie „OSY” [...]

Gmina Liw w roku ubiegłym uzyskała w ramach unijnego programu Leader pomoc finansową na remont świetlic wiejskich w sześciu miejscowościach: Ruchna, Wyszków, Witanki, Połazie, Popielów i [...]

21 maja w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie została podpisana umowa na finansowanie z UE projektu pod nazwą: „Modernizacja stacji uzdatniania wody, [...]