01 - 06 - 2017

Olimpia Łochów mistrzem Polski!

Reklama

W Swarzędzu, w dniach 27 – 28 maja 2017 r. odbył się Turniej Finałowy Mistrzostw Polski w kat. młodzików. Do zawodów przystąpiło 9 drużyn, podzielonych na trzy grupy.

 

Walkę o obronę tytułu Mistrza Polski młodzików z ubiegłego sezonu Olimpia rozpoczęła od zwycięstwa z Aligator UKS Chwarzno Gdynia 5:6.W drugiej potyczce niestety musieliśmy uznać wyższość gospodarza turnieju UKS Kołaczkowo przegrywając 1:3. Pierwszy dzień Mistrzostw kończyliśmy więc z mieszanymi uczuciami.

W ramach relaksu udaliśmy się na krótką wycieczkę do Poznania. Zawodnicy mieli możliwość przespacerować się po Starym Mieście, odwiedzić Rynek i podziwiać jeden z najstarszych polskich kościołów i najstarszą polską katedrę Bazylikę Archikatedralną św. Piotra i św. Pawła oraz jeden z najcenniejszych zabytków sztuki baroku w Polsce kolegiatę pod wezwaniem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny.

W niedzielny poranek przyszło nam skrzyżować kije z „rywalem zza miedzy” Bankówką Zielonką, która w turniejach eliminacyjnych pokonała nas dwukrotnie. Finał rządzi się jednak swoim prawem. Po zaciętym spotkaniu odnieśliśmy bardzo ważne zwycięstwo 1:2, które dawało nam co najmniej brązowy medal.

Kolejne spotkanie i kolejny dreszczowiec. Wiatr Ludźmierz pokonany 2:3.

W ostatnim meczu przyszło nam się zmierzyć po raz drugi z zawodnikami gospodarzy. Do złotego medalu wystarczał nam remis. Kołaczkowo musiało ten mecz wygrać. Graliśmy więc spokojnie i konsekwentnie w obronie, brakło jednak skuteczności w ataku. I mimo, że nie udało nam się wykorzystać dwóch rzutów karnych,to cierpliwość i wiara we własne umiejętności przyniosła oczekiwane efekty. Zwycięstwo 2:1,po dwóch bramkach kapitana drużyny Mateusza Sadolewskiego przypieczętowało dominację Łochowian w sezonie 2016/2017.

 

Faza eliminacyjna.

Aligator UKS Chwarzno Gdynia – Olimpia Łochów 5:6 (1:1,2:1,2:4).

Bramki dla Olimpii: 3x Mateusz Sadolewski, Dominik Tryc, Przemek Ryszawa.

Olimpia Łochów – UKS Kołaczkowo 1:3(0:1,0:2,1:0).
Bramki dla Olimpii: Kacper Rzyszkowski

UKS Bankówka Zielonka – Olimpia Łochów 1:2 (0:0,1:0,0:2)

Bramki dla Olimpii: Dominik Tryc, Mateusz Sadolewski

 

Grupa finałowa

Wiatr Ludźmierz – Olimpia Łochów 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Bramki dla Olimpii: Dominik Tryc, 2x Mateusz Sadolewski

Olimpia Łochów – UKS Kołaczkowo 2:1 (0:0,0:1,2:0)
Bramki dla Olimpii: 2x Mateusz Sadolewski

 

Klasyfikacja końcowa

  1. ULKS Olimpia Łochów – złoty medal
  2. UKS Wiatr Ludźmierz – srebrny medal
  3. UKS Kołaczkowo – brązowy medal

 

Do Allstars turnieju wybrano dwóch naszych zawodników. Najlepszy środkowy – Mateusz Sadolewski i Najlepszy lewy obrońca Kacper Jagiełło.

Mistrz Polski Młodzików po raz drugi dla Olimpii Łochów. Wielka sprawa. Bez wątpienia jest to olbrzymi sukces całego klubu oraz debiutującego na ławce trenerskiej Michała Skury, zawodników którzy przez cały rok ciężko pracowali; rodziców i kibiców, którzy wspierali nas w dobrych i złych chwilach oraz Gminy Łochów i Powiatu Węgrowskiemu, bez których wsparcia finansowego rozwój unihokeja w Łochowie byłby nie możliwy.

Korzystajac z okazji chcielibyśmy zaprosić wszystkich chłopców w wieku 5-12 lat na treningi unihokeja, które wraz nowym rokiem szkolnym wznowione zostaną przy hali sportowej „na Wyspiańskiego”. Zapraszamy.

Janusz Sternicki

Mateusz Majewski

WARTO ZOBACZYĆ

SLOW ROAD oraz SLOW FOOD to główne tematy tegorocznego Sejmiku Turystycznego Województwa Mazowieckiego, który odbędzie się w dniach 25-26 września w Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym w [...]

W sobotę 22 lipca mieszkańcy Łochowa i okolic wzięli udział w corocznym Festiwalu Zbliżenia Kultur organizowanym w ramach Dni Łochowa. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Wicemarszałek [...]

Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Łochów. Do końca 2018 roku ponad 9,8 mln zł z funduszy unijnych gmina zainwestuje w odnawialne źródła energii. W ramach realizowanego projektu zostaną [...]

Węgrowska policja podczas wakacji prowadzi wzmożone kontrole w rejonach dzikich kąpielisk, rzek, stawów i innych akwenów. Policjanci oznakowali miejsca najbardziej niebezpieczne. Węgrowska [...]

W  miejscowości Budziska doszło do kolizji drogowej, w czasie której kierujący cysterną zjechał do rowu. Po ponad 20 godzinach dalej trwało przepompowywanie przewożonej substancji. W czwartek 13 [...]