08 - 01 - 2018

Orszak wielkim sukcesem!

Reklama

Tłumy ludzi, radosna atmosfera, setki koron na głowach i kolęda na ustach. 6 stycznia po raz pierwszy w historii ulicami Węgrowa przeszedł Orszak Trzech Króli.

Wielki znak zapytania pojawiał się w głowach mieszkańców przed tym wydarzeniem. Czym w zasadzie jest orszak? Organizatorzy zastanawiali się, czy będzie zainteresowanie. Jak się okazało, długie tygodnie przygotowań sprawiły, że pierwszy w historii Orszak Trzech Króli zakończył się całkowitym sukcesem. Kilkudziesięcio-minutowy marsz ulicami Węgrowa w udziale ponad tysiąca mieszkańców to coś, co społeczeństwo zapamięta na długo.

Pięknie przygotowane scenki ulicznych jasełek przez węgrowskie szkoły w znakomity sposób uzupełniły radosny, rodzinny pochód. Nie zabrakło zwierząt, które tworzyły szopkę (choć niestety bez wielbłąda). Orszak został zwieńczony wspólnym kolędowaniem na Rynku Mariackim. Po takim sukcesie chyba z dużą śmiałością można stwierdzić, że… do zobaczenia za rok!

Mateusz Majewski

WARTO ZOBACZYĆ

Już niedługo na węgrowskim rynku pojawi się wyjątkowa wystawa. Trzydzieści tablic upamiętni różne postaci, wydarzenia i fakty związane z węgrowską drogą do niepodległości.     Wystawa [...]

O zmianach w rządzie, ordynacji wyborczej, konieczności wprowadzenia dwukadencyjności dla wójtów i burmistrzów oraz o kontrowersyjnym głosowaniu, po którym zarzucano jej złamanie prawa [...]