19 - 04 - 2017

Piotrowski gotowy

Reklama

Wielkimi krokami zbliża się coroczna seria zawodów w ramach Pucharu Polski Cross Country, w którym w ubiegłym roku zadebiutował węgrowski motocyklista, Marcin Piotrowski. Po intensywnym okresie przygotowawczym, forma węgrowianina jest już niemal gotowa.

 

Ostatnie zawody w ubiegłym roku odbyły się pod koniec września, natomiast przygotowania do nowego sezonu Marcin Piotrowski rozpoczął już 11 października. Przygotowania polegały przede wszystkim na szlifowaniu kondycji. Siłownia, rower i bieganie przyniosło swoje efekty, jak przyznał kierowca, jego kondycja już teraz jest na bardzo wysokim poziomie, co odczuwalne jest także przy treningowych przejazdach.
– Motocykl waży ok. 100 kg, zatem ta siła chcąc nie chcąc jest potrzebna, szczególnie kiedy trzeba wyjść z jakiejś opresji. Na siłowni spędziłem kilkadziesiąt godzin, przebiegłem 600 kilometrów i przepłynąłem na basenie ponad 600 długości, a do tego kilkanaście godzin na rowerze, zatem na kondycję nie mogę narzekać. Dysponuję monitorem pracy serca, zatem widziałem duży postęp, bo pod koniec sezonu moja kondycja pozostawiała już wiele do życzenia – opowiadał Marcin Piotrowski, węgrowski motocyklista.

Przez zimę jego motocykl  zmienił trochę charakterystykę. Pojawił się nowy silnik oraz zawieszenie, zatem ostatnie tygodnie to już czas na treningi praktyczne.
– Trzeba się zgrać z nowym sprzętem, zapoznać się ze specyfiką i nauczyć jak szybko można pojechać, żeby nie przesadzić. Prowadzi się o niebo lepiej, już teraz to czuje. Troszkę późno zacząłem jeździć i to jeszcze widać, ale na Puchar Polski postaram się być gotowy – mówił Marcin Piotrowski, który póki co wziął udział w dwóch turniejach – Mistrzostwach Okręgu Łódzkiego oraz Pucharze Polski Południowej, jak sam przyznał, te zawody były tylko przetarciem przed faktycznym sezonem.

Ubiegły sezon Marcin Piotrowski ukończył na 9 miejscu, choć w jednym z etapów otarł się o podium. Do pierwszego w karierze „pudła” zabrakło mu wówczas trzech sekund.
– Moim głównym celem na ten rok jest przejechanie wszystkich rund, czego nie udało się zrobić w 2016 r.  Na pewno chcę być także lepszym niż w tamtym sezonie, bo jeśli nie zrobię postępu, to będzie to dla mnie największa załamka. Tu trzeba patrzeć na to ostrożnie, bo stawka się zmienia. Co roku rywalizuje się z nowymi zawodnikami, którzy pomimo tego że są nowi, niekoniecznie są słabi. Mam nadzieję, że w tym roku chociaż raz stanę na podium, bardzo bym tego chciał – mówił Marcin Piotrowski.

Zachęcamy do wspierania węgrowskiego motocyklisty w ramach sponsoringu. W tej chwili Piotrowskiego wspierają: Promotor Polska, Sulich Recycling, Everest Klub oraz M-Gaz. Wsparciem wykazało się także Miasto Węgrów.

Mateusz Majewski

WARTO ZOBACZYĆ

230 zawodników z 30 klubów z całego kraju przyjechało w sobotę, 11 listopada do Węgrowa aby wziąć udział w Turnieju o Puchar Polski w Kick-Boxingu. To wyjątkowe wydarzenie sportowe, które po [...]

Węgrowski motocyklista, który walczył o Puchar Polsko w Cross Country musiał przedwcześnie skończyć sezon, wszystko za sprawą wypadku, który odniósł na motocyklu, który należał do słynnego [...]

16 sierpnia w godzinach 10:00- 12:00 w Węgrowie nad Zalewem odbędą się pokazy ratownictwa wodnego i sprzętu pożarniczego, ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy oraz prelekcja na temat zasad [...]

17 czerwca klub tenisowy KT Arka Gdynia zorganizował grupowy turniej w kategorii czerwonej do 8 lat i w kategorii pomarańczowej do 9 lat. Z Węgrowskiego Stowarzyszenia Tenisowego w turnieju [...]

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, a wraz z nimi – rozpoczęcie letniego sezonu w Przystani nad Zalewem. W tym roku, oprócz standardowych atrakcji takich jak bar, plaża i klasyczny sprzęt [...]