03 - 01 - 2018

Pomnik Powstańców po renowacji

Reklama

Jak poinformowały władze miasta, zakończyła się renowacja Pomnika Powstańców Styczniowych, którzy polegli w Bitwie pod Węgrowem. Otoczenie miejsca pamięci w końcu robi dobre wrażenie!

 

Inwestycja kosztowała blisko 500 tys. złotych. 200 tys. pochodziło z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 290 tys. złotych miasto wygospodarowało z własnego budżetu, a kwotę 2,5 tys. złotych wyłożyła Nadbużańska Lokalna Organizacja Turystyczna.

Prace polegały na przeprowadzeniu prac konserwatorskich, restauratorskich i remontowych w celu godnego upamiętnienia pomnika na mogile powstańców styczniowych poległych w bitwie pod Węgrowem 3 lutego 1863 r. wraz z otoczeniem, stanowiący materialne świadectwo, jednego z ważniejszych wydarzeń w historii Polski. Renowacja zakończyła się w przededniu obchodów setnej rocznicy powstania pomnika.

źródło – wegrow.com.pl

Mateusz Majewski

WARTO ZOBACZYĆ

Już niedługo na węgrowskim rynku pojawi się wyjątkowa wystawa. Trzydzieści tablic upamiętni różne postaci, wydarzenia i fakty związane z węgrowską drogą do niepodległości.     Wystawa [...]

O zmianach w rządzie, ordynacji wyborczej, konieczności wprowadzenia dwukadencyjności dla wójtów i burmistrzów oraz o kontrowersyjnym głosowaniu, po którym zarzucano jej złamanie prawa [...]