23 - 04 - 2018

Premier Mateusz Morawiecki w Węgrowie

Reklama 

W niedzielę o godz. 14 Premier RP, Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Węgrowa.

 

Podczas spotkania zorganizowanego przez Wicemarszałek Senatu RP, Marię Koc, premier Mateusz Morawiecki omówił tzw. „Piątkę Morawieckiego”, czyli program zmian, które realizował będzie rząd przez najbliższe lata.

 

Premier dużo czasu poświęcił na tematy gospodarcze oraz związane ze służbą zdrowia. Mateusz Morawiecki zapowiedział obniżkę podatku CIT dla małych i średnich spółek z 15 do 9%. Na zmianę mogą liczyć także mikro przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą. Premier zapowiedział, że wprowadzone zostaną opłaty ZUS naliczane proporcjonalnie do przychodów. Zmiana ta dotyczyć ma firm osiągających miesięczne obroty do wysokości 2,5 minimalnych pensji w Polsce. Im mniejszy zarobek, tym mniejszy ZUS.

Zdaniem premiera, kluczowym obok programu 500+ będzie nowy program „Wyprawka”, który zakłada 300 złotych na początku roku szkolnego dla każdego ucznia rozpoczynającego naukę w szkole podstawowej i średniej.

 

Premier rządu zapowiedział także wzmożone inwestycje w budowę dróg lokalnych. Wydatki na tę dziedzinę mają być znaczące (minimum 5 mld złotych). Jak podkreślił Morawiecki, istotnym elementem planów wydatkowych będą także osoby niepełnosprawne. Likwidację barier ma wspomóc program „Dostępność+”.

 

Premier odpowiedział także na kilka pytań mieszkańców Węgrowa. Spotkanie zgromadziło dużą publikę, wielu osobom nie udało się wejść na salę Węgrowskiego Ośrodka Kultury, co determinowały względy bezpieczeństwa.

 

***

 

Oświadczenie Wicemarszałek Marii Koc

Szanowni Państwo,
Bardzo serdecznie dziękujemy za wyjątkowo liczne przybycie na spotkanie z Panem Mateuszem Morawieckim, Prezesem Rady Ministrów RP. Pragniemy jednocześnie przeprosić wszystkich Państwa, którzy ze względu na przepisy dotyczące zasad bezpieczeństwa nie mogli dostać się na salę widowiskową. Nasze spotkanie zostało zorganizowane w największej możliwej sali, spełniającej wymogi Służby Ochrony Państwa jaka znajduje się w Węgrowie. Raz jeszcze dziękujemy za wysoką frekwencję, na którą zawsze możemy liczyć dzięki Państwu.

Z wyrazami szacunku

Wicemarszałek Senatu RP, Maria Koc
Węgrów, 22 kwietnia 2018 roku

Mateusz Majewski

WARTO ZOBACZYĆ

Choć w Węgrowie jest sporo miejsc, w których możemy zadbać o swoje zdrowie i urodę, jest tylko jedno miejsce, w którym możemy zrobić to w tak niezwykły, a zarazem niezwykle skuteczny sposób. [...]

Choć stosunkowo młody, niezwykle ambitny – poznajcie Węgrowski Klub Motorowy, który od kilku miesięcy funkcjonuje w Węgrowie i planuje tu zrobić coś wyjątkowego. Klub powstał z inicjatywy kilku [...]

W niedzielę o godz. 14 Premier RP, Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Węgrowa.   Podczas spotkania zorganizowanego przez Wicemarszałek Senatu RP, Marię Koc, premier Mateusz [...]