28 - 02 - 2018

STADLER szuka ponad dwustu pracowników!

Reklama 

 

Stadler Polska to producent nowoczesnych pojazdów szynowych i jeden z największych pracodawców w Siedlcach. Jakość, niezawodność oraz niskie koszty eksploatacji to wyróżniki, które pozwalają nam osiągać światowy sukces i realizować ciekawe projekty dla klientów z polski i z zagranicy. Do końca 2017 roku wyprodukowaliśmy w Siedlcach łącznie 386 pociągów, w tym 54 nowoczesne pociągi FLIRT na polski rynek. Nasze standardy pracy to jakość, odpowiedzialność i satysfakcja klienta, które przekładają się na komfort i bezpieczeństwo podróży naszymi pojazdami.

 

W styczniu firma Stadler Polska podpisała dwa nowe kontrakty – na dostawę 50 tramwajów dla Krakowa oraz 71 pociągów Flirt dla Mazowsza. Do współpracy przy realizacji zamówień zostaną zaproszeni lokalni partnerzy i dostawcy,  a w siedleckim zakładzie powstanie ponad 200 nowych miejsc pracy. Zapraszamy do lektury wywiadu z Tomaszem Prejsem – członkiem zarządu i dyrektorem zarządzającym oraz Dorotą Wolską, kierownikiem działu personalnego i administracji w Stadler Polska oraz zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy.

 

W ostatnim czasie media obiegły informacje na temat nowych zamówień dla Stadlera na rodzimym rynku. Jakie pojazdy będą produkowane w Siedlcach na polski rynek?

Tomasz Prejs: Zgadza się – w styczniu mieliśmy wielką przyjemność podpisać dwa prestiżowe kontrakty z polskimi przewoźnikami. Pierwszy to zamówienie na 35 tramwajów dla miasta Krakowa z opcją na kolejne 15 jednostek. To zamówienie zrealizujemy w konsorcjum z naszym partnerem – firmą Solaris Bus & Coach z Poznania. Nasi inżynierowie wspólnie skonstruują nowoczesny tramwaj dla Krakowa. Pudła i wózki pojazdów powstaną w zakładzie spółki joint-venture Solaris Tram w Środzie Wielkopolskiej. W Siedlcach pojazdy zostaną zbudowane i uruchomione. Drugie zamówienie to kontrakt ramowy na dostawę 71 pociągów typu FLIRT dla Kolei Mazowieckich. Już po raz drugi wyprodukujemy pociągi dla Mazowsza. Pasażerowie linii Siedlce – Warszawa dobrze znają i cenią nasze Flirty kursujące na tej trasie już od 2008 roku. Teraz wyprodukujemy dla Kolei Mazowieckich nowoczesne, energooszczędne i komfortowe pociągi Flirt trzeciej generacji.

 

Czy nowe zamówienia przełożą się na korzyści dla Siedlec i regionu?

TP: Pojazdy zostaną wyprodukowane w naszym zakładzie we współpracy z naszymi lokalnymi partnerami i dostawcami. Ale to nie wszystko – dzięki nim będziemy mogli nie tylko zagwarantować obecne miejsca pracy, ale także znacznie zwiększyć zatrudnienie w Stadler Polska. Te zamówienia oznaczają pewność i stabilność zatrudnienia w naszej firmie w kolejnych latach.

Jakich pracowników Stadler Polska będzie zatrudniać?

Dorota Wolska: W naszym zakładzie realizujemy między innymi proces zakupu komponentów do pojazdów szynowych, proces budowy oraz uruchomienia pociągów i tramwajów. Potrzebujemy przede wszystkim monterów do obszaru elektrycznego oraz mechanicznego, w tym elektryków, mechaników, mechatroników, klejarzy, magazynierów, ale także pracowników niewykwalifikowanych. W związku z prowadzonymi manewrami pojazdów na bocznicy kolejowej poszukujemy także pracowników ze specjalnymi uprawnieniami kolejowymi, np. manewrowych czy prowadzących pojazdy kolejowe. Do obsługi administracyjnej nowych projektów potrzebujemy także nowych pracowników na stanowiska biurowe, między innymi w działach zaopatrzenia, logistyki czy inżynierii.

 

Co firma oferuje swoim pracownikom?

DW: Firma Stadler Polska jest obecna w Siedlcach od ponad 10 lat. Przez ten czas nieprzerwanie inwestowaliśmy w modernizację i rozwój naszego zakładu. Przekształciliśmy starą halę PKP w nowoczesny zakład produkcyjny. Jesteśmy stabilnym i solidnym pracodawcą. Budujemy innowacyjne, zaawansowane technologicznie pojazdy szynowe znane i cenione w całej Europie. Wielu naszych pracowników, a także mieszkańców Siedlec i okolic codziennie dojeżdża do pracy lub szkoły pociągami wyprodukowanymi w naszym zakładzie. Stwarzamy pracownikom możliwość rozwoju umiejętności i kompetencji w pracy w międzynarodowym otoczeniu. Wielu z nich ma możliwość pracy za granicą, np. w Niemczech, Holandii, Norwegii czy nawet w USA, gdzie poznają nie tylko procesy montażu i uruchomienia realizowane w innych zakładach należących do Grupy Stadler, ale także kulturę danego kraju, doskonaląc przy tym znajomość języków obcych. Pracujemy z nowymi technologiami, z którymi zapoznajemy naszych pracowników.

 

Jakich warunków pracy mogą spodziewać się kandydaci?

DW: Oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie uzależnione od kwalifikacji i doświadczenia zawodowego. Do tego dochodzi premia okresowa, pakiet szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych oraz świadczeń socjalnych.

Oferujemy naszym pracownikom nowoczesne miejsca pracy, zarówno na halach produkcyjnych jak i w obszarze biurowym. Do dyspozycji jest także zakładowa stołówka serwująca ciepłe posiłki. Pracownik wraz z członkami swojej rodziny ma możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego na preferencyjnych warunkach, a także może korzystać z pożyczek na zakup, budowę lub remont lokalu mieszkalnego lub domu.

 

Czy aby otrzymać pracę w Stadler Polska konieczne jest doświadczenie zawodowe w branży?

DW: Niekoniecznie. Chętnie zatrudniamy także osoby, które dopiero wchodzą na rynek pracy. Zapewniamy szkolenie w pierwszych tygodniach zatrudnienia oraz wsparcie doświadczonych pracowników w kolejnych miesiącach pracy. Chętnie zatrudnimy absolwentów szkół średnich i uczelni wyższych dając im możliwość zdobycia doświadczenia i dalszego rozwoju zawodowego.

 

Czy praca na hali produkcyjnej wiąże się z wysiłkiem fizycznym?

DW: Nie zawsze. W Stadler Polska zatrudniamy obecnie około 100 pań, z których duża część pracuje na hali montażowej wykonując połączenia elektryczne. Praca ta nie jest uciążliwa fizycznie, a panie świetnie się w niej sprawdzają. Zapraszamy więc także panie bez kwalifikacji do aplikowania na te stanowiska.

 

Dlaczego warto zainteresować się ofertą?

DW: Zdobyte kontrakty na produkcję pojazdów szynowych na rynek polski dają nam możliwość zapewnienia pracy pracownikom co najmniej na najbliższe 3 lata, a więc stabilność zatrudnienia. Zapraszamy do złożenia swojej aplikacji nawet jeśli kandydat nie jest do końca zdecydowany, na które stanowisko chciałby aplikować. Dział HR firmy Stadler Polska zapozna się ze wszystkimi złożonymi aplikacjami i wraz z wykwalifikowaną kadrą kierowniczą skieruje wybranych przez nas kandydatów do odpowiednich obszarów.

 

Co trzeba zrobić, aby zgłosić swoją kandydaturę do pracy w Stadler Polska?

DW: Wszystkich zainteresowanych pracą w naszym zakładzie zachęcamy do złożenia swojej aplikacji drogą elektroniczną na adres: praca@stadlerrail.com lub w formie papierowej w recepcji naszego biura przy ul. Targowej 50. Każde zgłoszenie zostanie rozpatrzone. Od wielu lat naszą dobrą praktyką jest odpowiedź na każdą aplikację, niezależnie od tego, czy profil kandydata odpowiada kryteriom danego stanowiska.

 

Firma poszukuje:

KIEROWNIKÓW ZESPOŁÓW
nr ref. TL/03/18
Miejsce pracy: Siedlce

Jeśli lubisz pracę z ludźmi, wiesz jak motywować i rozwijać swój zespół oraz  poszukujesz nowych wyzwań i szansy na rozwój zawodowy – zgłoś się do naszej firmy!

 Oferujemy:

 • Stabilne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę
 • Możliwość zdobywania doświadczenia w międzynarodowym środowisku w oparciu o wysokie standardy jakości i zarządzania
 • Ciekawe projekty
 • Ambitne wyzwania zawodowe
 • Szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne

Kogo szukamy:

 • Osób lubiących pracę z ludźmi
 • Osób mających doświadczenie w zarządzaniu zespołami w dowolnej branży
 • Osób zorganizowanych, odpowiedzialnych, zorientowanych na cel
 • Znajomość języka angielskiego lub niemieckiego będzie dodatkowym atutem

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o składanie cv ze wskazaniem numeru referencyjnego na adres: praca@stadlerrail.com  lub Stadler Polska Sp. z o.o., ul. Targowa 50, 08-110 Siedlce , tel. +48 / 25 746 45 00.

 

MONTERÓW/ MAGAZYNIERÓW
nr ref. MM/06/18
Miejsce pracy: Siedlce

Jeśli poszukujesz pracy oferującej rozwój, dającej gwarancję stabilności zatrudnienia i wynagradzania – zgłoś się do naszej firmy!

Oferujemy:

 • Stabilne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę
 • Możliwość zdobywania doświadczenia i rozwoju w międzynarodowym środowisku w oparciu o wysokie standardy jakości i zarządzania
 • Wymianę wiedzy i doświadczeń z pracownikami z innych oddziałów naszej firmy
 • Szkolenia wdrożeniowe

Kogo szukamy:

 • Osób zaangażowanych
 • Posiadających umiejętności manualne
 • Zorganizowanych
 • Odpowiedzialnych
 • Doświadczenie nie jest konieczne

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o składanie cv ze wskazaniem numeru ref. na adres: praca@stadlerrail.com lub Stadler Polska Sp. z o.o., ul. Targowa 50, 08-110 Siedlce , Tel. +48 / 25 746 45 00.

 

SPECJALISTÓW
nr ref. S/04/18

PRACOWNIKÓW ADMINISTRACYJNYCH
nr ref. PA/05/18

Miejsce pracy: Siedlce

Jeśli poszukujesz nowych wyzwań i szansy na rozwój zawodowy  – zgłoś się do naszej firmy!

Oferujemy:

 • Stabilne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę
 • Możliwość zdobywania doświadczenia w międzynarodowym środowisku w oparciu o wysokie standardy jakości i zarządzania
 • Ambitne i odpowiedzialne projekty
 • Zdobywanie i pogłębianie wiedzy
 • Szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne

Kogo szukamy:

 • Osób zorganizowanych, odpowiedzialnych, zorientowanych na cel
 • Dodatkowym atutem będzie doświadczenie na stanowiskach administracyjnych lub specjalistycznych
 • Mile widziana będzie znajomość języka angielskiego lub niemieckiego

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o składanie cv ze wskazaniem numeru ref. na adres: praca@stadlerrail.com lub Stadler Polska Sp. z o.o., ul. Targowa 50, 08-110 Siedlce , Tel. +48 / 25 746 45 00.

 

Więcej informacji na temat firmy znajduje się na stronie: www.stadlerrail.com

Rozpatrywane będą cv zawierające klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Stadler Polska Sp. z o.o. z siedzibą na ul. Targowej 50, 08-110 Siedlce, moich danych osobowych zawartych w przesłanych dokumentach aplikacyjnych  dla  celów niezbędnych dla obecnego i przyszłych procesów rekrutacyjnych zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926, ze zm.). Przyjmuję do wiadomości, że mam prawo wglądu w swoje dane i możliwość ich poprawiania oraz, że ich podanie jest dobrowolne, ale niezbędne do wzięcia udziału w rekrutacji.”

 

 

 

Mateusz Majewski

WARTO ZOBACZYĆ

W minionym  tygodniu doszło do kilku zdarzeń drogowych na terenie powiatu węgrowskiego. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. 11 czerwca na terenie Szarut. Policjanci na miejscu [...]

Burmistrz Miasta Węgrowa ogłosił konkurs „Najpiękniejsze Ogrody i Balkony Węgrowa”. Jak co roku mieszkańcy miasta mogą wziąć udział w konkursie oraz pochwalić się ciężką pracą [...]

14 czerwca w sali widowiskowej Węgrowskiego Ośrodka Kultury odbyło się II Powiatowe Forum Gospodarcze zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie i Powiatowy Urząd Pracy. Starosta [...]

Lada dzień odbędzie się akcja charytatywna organizowana przez Stowarzyszenie „Żyj z całych sił”, „Aktywni Węgrów” i przyjaciół walczącego o normalne życie Pawła Siuchty. Szereg atrakcji i działań [...]

Ochotnicy do Wojsk Obrony Terytorialnej z północnego Mazowsza mogą nadal składać wnioski o przyjęcie do służby. Rekrutować mogą kobiety i mężczyźni, którzy do tej pory nie pełnili żadnej formy [...]