23 - 06 - 2017

„Szafran” wydany!

Reklama 

W środę 21 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Węgrowie odbyło się spotkanie autorskie połączone z promocją książki „Szafran” autorstwa Michała Lipki. 

 

Michał Lipka, autor „Szafrana”

Podczas spotkania autor opowiedział o fabule książki, genezie jej akcji oraz procesie twórczym. Podobnie jak w przypadku pierwszej książki Lipki, domeną „Szafrana” jest akcja osadzona w Węgrowie, a także inspiracja legendą. W tym wypadku głównym motywem książki jest legenda miejska o Szatanie jeżdżącym czarnym samochodem. Warto sięgnąć po tę pozycję, w końcu któż z nas w dzieciństwie nie obawiał się „wołgi bez klamek”.

W spotkaniu wzięło udział spore grono zainteresowanych literaturą, a także władze samorządowe. Publikację finansowo wsparło Miasto Węgrów, reprezentowane na spotkaniu przez wiceburmistrza Leszka Redosza. Jak mówił burmistrz, Węgrów chętnie wspiera lokalnych artystów, czego dowodem jest między innymi druga już książka Michała Lipki wydana dzięki dotacji miejskiej. Zgodnie z planem, dopełnieniem dwóch dzieł („Księgi Twardowskiego” oraz „Szafrana”) będzie trzecia książka, która połączy będące odrębnymi dziełami wcześniejsze dwie w trylogię.  Głos zabrała także wicestarosta powiatu węgrowskiego, Halina Ulińska, która wręczając autorowi upominki oraz list gratulacyjny, wyrażała swój podziw w stosunku do jego talentu, zasobu słów oraz pracowitości, której efektem są dwie interesujące książki oraz szereg innych publikacji, między innymi komiksów.

Po zakończeniu spotkania, wszyscy goście otrzymali bezpłatnie egzemplarz „Szafrana”, a także mieli okazję do rozmowy z pisarzem oraz zdobycia dedykacji.

Wydawcą książki jest Fundacja Wengroove. Miasto Węgrów dofinansowało wydanie publikacji, a Głos Węgrowa i Okolic sprawuje nad nią patronat medialny. 

Mateusz Majewski

WARTO ZOBACZYĆ

Dziś walentynki – wyjątkowy dzień dla wszystkich zakochanych. Z tej okazji dajemy Wam szansę na sprawienie fajnego prezentu swojej drugiej połówce. Wierzcie nam – tego się nie [...]

W ostatnią sobotę w sali konferencyjnej PKP, odbył się koncert noworoczny chóru Belcanto. Organizatorem koncertu był Łochowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, działający przy MiGOK w Łochowie, przy [...]

Węgrowski Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę zbiorów pocztówek z lat 1909-1980 z kolekcji Mariana Sołobodowskiego. Spotkanie z kolekcjonerem i wernisaż wystawy odbędzie się już dziś o godz. 18!  

W niedziele 28 stycznia w Węgrowskim Ośrodku Kultury z inicjatywy wicemarszałek Senatu PR, Marii Koc odbył się wyjątkowy koncert Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Wydarzenie zgromadziło [...]