29 - 03 - 2018

Warto szlifować diamenty

Reklama 

Rozmaite talenty często ukryte są w głębi. Nawet kiedy sami je odkrywamy, nie zawsze dowiadują się o tym inni. Szansę na zaprezentowanie swoich zdolności dała swoim uczniom Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie.

 

Szkolny Przegląd Talentów „Talent 2018” to nowa inicjatywa, która z pewnością wpisze się w tradycję węgrowskiej podstawówki. Przegląd, który zainicjowała opiekunka Samorządu Uczniowskiego, Agnieszka Kowalczyk wywarł wielkie wrażenie na uczniach i nauczycielach, ale przede wszystkim pokazał jakie zdolności tkwią z młodych węgrowianach. Co ciekawe, chętnych do zaprezentowania swoich tajemniczych zdolności było tak dużo, że trzeba było przeprowadzić swoisty casting, aby wyselekcjonować grupę 15 osób, które zaprezentowały się szkole podczas oficjalnego przeglądu.

Na profesjonalnie przygotowanej scenie jako pierwsza zaprezentowała się Dominika Skladanowska, która pięknie zaśpiewała utwór Natalii Kukulskiej pt. „Dłoń”. Potem sceną zawładnął taniec grupy tanecznej, która uformowała się specjalnie na szkolny przegląd. „Pamelki i Drajwerki”, czyli Aleksandra Pikulska, Karolina Śliwka i Otylia Kupisz wniosły na scenę mnóstwo energii, którą skutecznie podtrzymała kolejna uczestniczka – Oliwia Wasiluk, która zaprezentowała swój talent wokalny, śpiewając piosenkę „Małe Em” Diany Ciecierskiej.

 

Taniec i śpiew to popularne kierunki, ale nie zabrakło też czegoś innego. Amelia Kowal, która pasjonuje się muzyką zagrała dwa utwory fortepianowe, które okazały się świetnym przedsmakiem piosenki „Kolorowy wiatr” Edyty Górniak, zaśpiewanej przez kolejną uczestniczkę, Weronikę Ryczkowską. Wisienką na torcie pierwszego przeglądu był występ Jakuba Strusia, który pasjonuje się… magią. Uczeń zaprezentował pokaz iluzjonistyczny pt. „Kolorowanka”. Talent wokalny zaprezentowały także kolejne – być może – przyszłe gwiazdy muzyki: Lena Łozowska, Natalia Rejmuza, Anna Guzek i Anastazja Żołnierzak. Swoją własną taneczną choreografię zaprezentował duet stworzony przez Karolinę Dejnarowicz i Zuzannę Górską.

 

Widzów zaskoczyła także Natalia Godlewska, która pasjonuje się grafiką komputerową i podczas szkolnego przeglądu talentów w końcu miała szansę na zaprezentowanie swoich prac. Na scenie nie mogło zabraknąć Zuzanny Zabadały, która zaprezentowała swoją własną fortepianową interpretację utworu BTS pt. „Stigma”.

 

Duże wrażenie na widzach wywarł także Michał Rychlik, który potrafi w niesamowicie szybkim czasie ułożyć kostkę Rubika. Jego życiowy rekord to 15 sekund! Ostatnim występem przeglądu mogą poszczycić się młode cheerleaderki: Iga Mikołajewska, Nadia Bronisz, Aleksandra Skrzypek, Oliwia Szpakowska, Natalia Chudoń i Julia Okulus.

 

Tego samego dnia odbył się także drugi przegląd, w którym swoje talenty zaprezentowała wyłoniona w eliminacjach młodsza piętnastka z klas I-III. W tej grupie wiekowej królowała różnorodność talentów i trzeba przyznać, że młodzi mają olbrzymi potencjał. Kinga Rychlik zaprezentowała swój talent wokalny, podobnie jak Nadia Wyszogrodzka, a także duet Maria Świętochowska i Alicja Rejmuza. Zaśpiewała także Dominika Kalicka oraz Paulina Ładosz.

 

Oprócz talentu wokalnego, byliśmy świadkami między innymi artystycznej interpretacji poezji w wykonaniu Anny Wąsowskiej, a także Olgi Skolimowskiej. Nie mogło zabraknąć oczywiście tańca, a ten element artyzmu dostarczyły Maja Wójcikiewicz oraz Amelia Śledziewska. Summer Pachla pasjonuje się tworzeniem makiet i kompozycji przestrzennych. Dziewczynka pokazała swoje dwie prace, które naprawdę robią wrażenie. Piotr Salamenta podobnie jak starszy kolega poskromił kostkę Rubika i jest w stanie ułożyć ją w 24 sekundy.

 

Duże wrażenie na widzach wywarł także Patryk Skolimowski z trzeciej klasy, który biegle i bezbłędnie dzieli i mnoży w zakresie stu. Błyskawicznie! Bartosz Chromański także zabłysnął nietypową pasją – grą na dzwonkach chromatycznych. Młodzieniec zaprezentował mix znanych melodii. Kolejny nietuzinkowy pasjonat to Wojciech Nojszewski, który jest początkującym konstruktorem-elektrykiem. Trzecioklasista zaprezentował dwie prace zbudowane z układów elektrycznych.

 

Obie grupy wiekowe udowodniły, że każdy, dosłownie każdy z nas ma w sobie coś wyjątkowego. Pamiętajcie, że nigdy nie jest za późno, żeby odkryć swój prawdziwy talent i zacząć się realizować w konkretnej dziedzinie. Jeśli jeszcze nie znalazłeś swojego –  szukaj!

 

Wszyscy uczestnicy przeglądów otrzymali pamiątkowe gadżety i dyplomy, a za rok być może będą mieli możliwość zaprezentowania swoich postępów.

 

 

Mateusz Majewski

WARTO ZOBACZYĆ

16 maja w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. [...]

Wengroove HIP-HOP Festiwal już po raz trzeci zagości na Rynku Mariackim w malowniczym Węgrowie. 28 lipca fani rapu będą mogli wziąć udział w największym na wschód od Warszawy letnim festiwalu [...]

W niedzielę 29 kwietnia węgrowski rynek wypełnił się dziesiątkami młodych tancerzy, którzy świętowali Międzynarodowy Dzień Tańca.   Zorganizowana przez Stowarzyszenie Taneczno-Gimnastyczne [...]

Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie wziął udział w projekcie fotograficznym Wojciecha Grzędzińskiego „Twarz Polaków – portret społeczeństwa”.   Projekt ma na celu stworzenie [...]

20 marca podczas II konferencji historycznej zorganizowanej przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie z okazji obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, Miejski i [...]