29 - 01 - 2018

Wyjątkowy koncert na cześć Ojczyzny

Reklama 

W niedziele 28 stycznia w Węgrowskim Ośrodku Kultury z inicjatywy wicemarszałek Senatu PR, Marii Koc odbył się wyjątkowy koncert Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Wydarzenie zgromadziło tłumy!

 

Zainteresowanie koncertem było tak duże, że słuchacze musieli zadowolić się dodatkowymi miejscami w… holu Węgrowskiego Ośrodka Kultury. Sala pękająca w szwach a w niej ludzie, którzy w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości chcą pielęgnować i umacniać swój patriotyzm. Pierwszą okazją ku temu był właśnie noworoczny koncert. Jak mówiła organizator – wicemarszałek Maria Koc na wstępie, koncert to swoista inauguracja obchodów tej pięknej rocznicy.

Po przywitaniu gości, wicemarszałek Senatu RP wprowadziła słuchaczy w patriotyczny klimat przypominając wydarzenia, które były kluczowe dla odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak zapowiadała Maria Koc, to pierwsza z wielu uroczystości, które w tym roku będą przypominały nam o drodze Polaków do odzyskania wolności, własnego języka i kultury.

Koncert podzielony był na dwie części – pierwszą patriotyczną, którą rozpoczęła historyczna „Bogurodzica”, a drugą część występu odbyła się jeszcze w klimacie bożonarodzeniowym.

Jak zapowiedziała Maria Koc, być może węgrowianie będą mieli okazję wysłuchać Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego jeszcze raz, tym razem latem, podczas koncertu plenerowego, tak aby dla nikogo nie zabrakło miejsca.

Kolejna inicjatywa związana z tegoroczną rocznicą odbędzie się już niebawem. O wystawie, która stanie na rynku przeczytacie TUTAJ.

 

 

fot. Janusz Baum

Mateusz Majewski

WARTO ZOBACZYĆ

W ostatnią sobotę w sali konferencyjnej PKP, odbył się koncert noworoczny chóru Belcanto. Organizatorem koncertu był Łochowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, działający przy MiGOK w Łochowie, przy [...]

Węgrowski Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę zbiorów pocztówek z lat 1909-1980 z kolekcji Mariana Sołobodowskiego. Spotkanie z kolekcjonerem i wernisaż wystawy odbędzie się już dziś o godz. 18!  

W niedziele 28 stycznia w Węgrowskim Ośrodku Kultury z inicjatywy wicemarszałek Senatu PR, Marii Koc odbył się wyjątkowy koncert Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Wydarzenie zgromadziło [...]

Młoda węgrowianka, która zdobyła serca Polaków swoim występem w telewizyjnym talent show „The Voice Kids” ma szansę na zwycięstwo w plebiscycie, w którym stawką jest nagranie [...]

Z roku na rok Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera w Węgrowie co raz więcej środków. Jak poinformował węgrowski sztab, w tym roku udało się pobić dotychczasowy rekord i zebrać aż 24 686,38 [...]