29 - 01 - 2018

Wyjątkowy koncert na cześć Ojczyzny

Reklama 

W niedziele 28 stycznia w Węgrowskim Ośrodku Kultury z inicjatywy wicemarszałek Senatu PR, Marii Koc odbył się wyjątkowy koncert Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Wydarzenie zgromadziło tłumy!

 

Zainteresowanie koncertem było tak duże, że słuchacze musieli zadowolić się dodatkowymi miejscami w… holu Węgrowskiego Ośrodka Kultury. Sala pękająca w szwach a w niej ludzie, którzy w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości chcą pielęgnować i umacniać swój patriotyzm. Pierwszą okazją ku temu był właśnie noworoczny koncert. Jak mówiła organizator – wicemarszałek Maria Koc na wstępie, koncert to swoista inauguracja obchodów tej pięknej rocznicy.

Po przywitaniu gości, wicemarszałek Senatu RP wprowadziła słuchaczy w patriotyczny klimat przypominając wydarzenia, które były kluczowe dla odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak zapowiadała Maria Koc, to pierwsza z wielu uroczystości, które w tym roku będą przypominały nam o drodze Polaków do odzyskania wolności, własnego języka i kultury.

Koncert podzielony był na dwie części – pierwszą patriotyczną, którą rozpoczęła historyczna „Bogurodzica”, a drugą część występu odbyła się jeszcze w klimacie bożonarodzeniowym.

Jak zapowiedziała Maria Koc, być może węgrowianie będą mieli okazję wysłuchać Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego jeszcze raz, tym razem latem, podczas koncertu plenerowego, tak aby dla nikogo nie zabrakło miejsca.

Kolejna inicjatywa związana z tegoroczną rocznicą odbędzie się już niebawem. O wystawie, która stanie na rynku przeczytacie TUTAJ.

 

 

fot. Janusz Baum

Mateusz Majewski

WARTO ZOBACZYĆ

Wengroove HIP-HOP Festiwal już po raz trzeci zagości na Rynku Mariackim w malowniczym Węgrowie. 28 lipca fani rapu będą mogli wziąć udział w największym na wschód od Warszawy letnim festiwalu [...]

W niedzielę 29 kwietnia węgrowski rynek wypełnił się dziesiątkami młodych tancerzy, którzy świętowali Międzynarodowy Dzień Tańca.   Zorganizowana przez Stowarzyszenie Taneczno-Gimnastyczne [...]

Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie wziął udział w projekcie fotograficznym Wojciecha Grzędzińskiego „Twarz Polaków – portret społeczeństwa”.   Projekt ma na celu stworzenie [...]

20 marca podczas II konferencji historycznej zorganizowanej przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie z okazji obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, Miejski i [...]