06 - 06 - 2016

Zapowiedź wydania: GWiO Nr 12/2016

Reklama 

Temat numeru: Anarchizacja państwa?

O opozycji, planach rządu, Trybunale Konstytucyjnym, Mongolii i inwestycjach na terenie Węgrowa
opowiedziała w obszernym wywiadzie Maria Koc, Wicemarszałek Senatu RP.

 

WĘGRÓW:

Są pieniądze, będzie droga – Wyjaśniła się przyszłość przebudowy drogi Klimowizna-Ruchna, która będzie realizowana wspólnie przez Miasto Węgrów, Starostwo Powiatowe oraz Gminę Liw. Samorządy otrzymały niezbędne dofinansowanie.

Duszolotnia porwała Węgrów – Po raz drugi Fundacja Wengroove zorganizowała wydarzenie chrześcijańskie pn.”Duszolotnia”. W tym roku odbiorcami Bożych wartości byli głównie młodzi ludzie.

Nietypowa Kraina Twardowskiego – Już 18 czerwca na rynku w Węgrowie odbędzie się kolejna edycja imprezy „Kraina Mistrza Twardowskiego”.

Klub Obywatelski wystartował – W sali węgrowskiego hotelu Everest odbyło się inauguracyjne spotkanie Klubu Obywatelskiego w Węgrowie. Gościem specjalnym był sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, Jerzy Stępień.

Peron czy lotnisko dla śmigłowców? – Podczas sesji Rady Miejskiej Węgrowa po raz kolejny nie odpuszczał włodarzom radny Andrzej Grabek. W imieniu mieszkańców, samorządowiec pytał burmistrza o termin oddania do użytku nowego parkingu przy rynku, a także… termin budowy linii kolejowej, bo zdaniem radnego, peron już został wybudowany.

Piłkarskie święto – Są takie imprezy, których ominąć po prostu nie można. I nie chodzi tylko o wesela, chrzciny czy uroczystości pierwszokomunijne. Właśnie jesteśmy po jednej z nich. Od 4 do 5 czerwca w Węgrowie piłkarze z rocznika 2004 i młodsi rozegrali turniej o Puchar Wicemarszałek Senatu Marii Koc.

 

ŁOCHÓW:

Samorządy się przyjaźnią – Podczas minionej sesji Rady Miejskiej Łochowa jednym z gości był Starosta Węgrowski, Krzysztof Fedorczyk, który zwykle ochoczo zabiera głos i odpowiada mieszkańcom gminy na nurtujące ich pytania.

U. Kalinowska zaprzysiężona – Podczas sesji Rady Miejskiej Łochowa 25 maja nastąpiło oficjalne zaprzysiężenie Urszuli Kalinowskiej na radną.

Leśnicy myślą, starosta zniecierpliwiony – Coraz więcej znaków zapytania pojawia się przy temacie sprzedaży zabytkowego Pałacu Paderewskich w Julinie. O ile powiat węgrowski jest zdecydowany co do przyszłości nieruchomości, problemem są ewentualni nabywcy.

 

GMINY:

Powiat promowany w Berlinie – 22 maja powiat węgrowski był organizatorem, a zarazem gościem honorowym Dnia Polonii w Berlinie. Delegacja na czele z Wicestarostą Haliną Ulińską promowała powiat za granicą.

Krypy rodzinnie – Mieszkańcy Kryp z gminy Wierzbno w fantastyczny sposób spędzili
niedzielne popołudnie. Rodzinnie, w harmonii i z uśmiechem na ustach.

Dostała wózek, marzy o łazience – Kilka miesięcy temu pisaliśmy o 16-letniej Aleksandrze Witkowskiej z Miedzny, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni i została oszukana.

Nowe eksponaty w Liwie – Potężny zastrzyk eksponatów wzbogacił ekspozycję Muzeum „Zbrojownia” na zamku w Liwie. Hojnym gestem wykazało się Muzeum Warszawy, które przekazało w depozyt długoterminowy aż 55 cennych przedmiotów.

5. urodziny ŚDS w Miedznie – Od pięciu lat w Miedznie funkcjonuje Środowiskowy Dom Samopomocy, który jest drugim domem dla osób niepełnosprawnych. 2 czerwca ośrodek świętował swój jubileusz.

A także wiele innych informacji z powiatu węgrowskiego. Kliknij tutaj i sprawdź, gdzie możesz kupić GWiO.

Redakcja

WARTO ZOBACZYĆ

Temat numeru: Co z dzikim parkingiem? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców Węgrowa i okolic, którzy podczas wizyty w mieście korzystają z placu przy Starostwie Powiatowym w Węgrowie. Kiedy [...]

Temat numeru: Program 500+. Dla kogo, jak i gdzie? Polski rząd po kilku miesiącach intensywnych przygotowań uchwalił sztandarowy projekt PiS – Program 500+, który w domyśle ma pobudzić [...]

Temat numeru: Gołaszewski wygrał – nowy burmistrz w Łochowie Obszerny wywiad z Robertem Gołaszewskim o kulisach kampanii wyborczej, najbliższych planach, potencjalnym kandydacie na zastępcę [...]

Temat numeru: Emocje w Wierzbnie. Ważą się losy Zespołu Szkół w Krypach Krzyk, pisk, wrzask, harmider i chaos przeplatane z niewiedzą, pyskówką i wymianą argumentów. W największym skrócie te [...]