11 - 12 - 2017

Zdarzenia po alkoholu

Reklama 

W minionym tygodniu na drogach powiatu węgrowskiego było dość niebezpiecznie. Głównym sprawcą był… alkohol. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.

 

 
Do pierwszego zdarzenia doszło 5 grudnia na terenie gminy Liw na trasie Starawieś-Ludwinów. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący golfem stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu uderzając w mostek. Kierowca i pasażer zostali przewiezieni do szpitala.

Tego samego dnia w Węgrowie mężczyzna kierujący fiatem nie zachował należytej ostrożności podczas włączania się do ruchu, w wyniku czego doprowadził do zderzenie z toyotą. 2 letnie dziecko z toyoty zostało przewiezione do szpitala na obserwację.

Do kolejnego zdarzenia doszło 7 grudnia na terenie gminy Liw. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 63-letni pieszy będąc w stanie nietrzeźwości (ponad 2 promile) wtargnął na jezdnię wprost pod jadący samochód, którym kierował 26-letni mężczyzna. W wyniku zderzenie nietrzeźwy pieszy został przewieziony do szpitala.

8 grudnia policjanci interweniowali na terenie Łochowa. Na miejscu ustalili, że kierujący audi będąc w stanie nietrzeźwości (miał ponad 1 promil) zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z samochodem lancia. Pojazd ten wjechał do rowu, a następnie kierujący audi najechał  na tył poprzedzającego go mercedesa. W wyniku tego zdarzenia nikt nie poniósł obrażeń. Do kolejnego zdarzenia doszło również 8 grudnia. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 27 – letni kierujący renaultem będąc w stanie nietrzeźwości (miał ponad 1 promil) nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu mercedesowi doprowadzając do zderzenia pojazdów. W wyniku tego zdarzenia nikt nie poniósł obrażeń.

10 grudnia na terenie gminy Miedzna policjanci zatrzymali pojazd do kontroli, którym kierował 59-letni mężczyzna. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego, który miał prawie 2 promile.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego  o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem.

Mateusz Majewski

WARTO ZOBACZYĆ

Kolejne inwestycje na terenie gminy Liw zaczną się lada dzień. Pod koniec maja wójt Bogusław Szymański podpisał umowę na dofinansowanie budowy drogi Jartypory – Butlerów. Samorząd Województwa [...]

Dobre wieści z Warszawy. Trzy gminy z powiatu węgrowskiego dostaną dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na stworzenie Otwartych Stref Aktywności.    Dwie „OSY” [...]

Gmina Liw w roku ubiegłym uzyskała w ramach unijnego programu Leader pomoc finansową na remont świetlic wiejskich w sześciu miejscowościach: Ruchna, Wyszków, Witanki, Połazie, Popielów i [...]

21 maja w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie została podpisana umowa na finansowanie z UE projektu pod nazwą: „Modernizacja stacji uzdatniania wody, [...]