02 - 11 - 2017

Zmieniają sposób myślenia o starości

Reklama 

Choć niewielu z Was wie, na terenie powiatu węgrowskiego, w otulinie Parku Nadbużańskiego, funkcjonuje nowoczesny Dom Opiekuńczo-Rehabilitacyjny. Firma ITAMED od dwóch lat przyciąga coraz więcej pensjonariuszy, którzy chętnie korzystają z bardzo zróżnicowanej oferty ośrodka.

O początkach, możliwościach oraz samej idei opowiedziała nam właścicielka firmy ITAMED, Edyta Dąbrowska.

 

Mateusz Majewski: Skąd pomysł, aby ten kompleksowy obiekt powstał właśnie w Sadolesiu?
Edyta Dąbrowska: Jednym z walorów, który wpłynął na naszą decyzję była urzekająca okolica. Nasz ośrodek położony jest na przepięknym, otwartym terenie, w otoczeniu lasów i pól. To miejsce, w którym dosłownie oddycha się pełną piersią. Nowoczesne centrum w sercu Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, w urokliwej wsi Sadoleś. Zaledwie 75 km od Warszawy, w bliskiej okolicy takich miast jak Wyszków, Węgrów czy Sokołów Podlaski. Jesteśmy tu od 2014 roku, obiekt ma wszelkie udogodnienia dla ludzi starszych, chorych i niepełnosprawnych oraz wymagających całodobowej, profesjonalnej opieki.

 

Choć działacie na terenie powiatu węgrowskiego, wasz ośrodek przyciąga ludzi z całej Polski. Czym Pani ośrodek różni się od konkurencyjnych?
Przede wszystkim dopasowujemy opiekę i program rehabilitacji do indywidualnych potrzeb naszych pensjonariuszy. Ponadto zmieniamy sposób myślenia o starości, która przecież nie musi być smutna i uciążliwa. Naszym gościom oferujemy indywidualnie dopasowane pobyty długoterminowe i krótko terminowe. Zapewniamy opiekę wytchnieniową, jak również specjalistyczne turnusy ze spersonalizowaną opieką i rehabilitacją dla osób chorych na stwardnienie rozsiane, Parkinsona, a także pacjentów po przebytych udarach i wylewach.

Oprócz tego, że w ITAMED opiekujecie się starszymi, schorowanymi pensjonariuszami, którzy przybywają na pobyty długoterminowe, istnieje także możliwość skorzystania z usług rehabilitacyjnych. Rozumiem, że Państwa działalność nie skupia się zatem tylko na ludziach w podeszłym wieku?
Dokładnie. Udary i wylewy to problemy, które dotykają także ludzi w średnim wieku. Posiadany przez nas najnowocześniejszy sprzęt rehabilitacyjny oraz indywidualnie dobrane programy opieki sprawiają, że poprawie ulega nie tylko stan fizyczny, ale również psychiczny. Nie jesteśmy zatem tylko smutnym domem opieki, bo z podopiecznymi pracujemy kompleksowo – niezależnie od wieku.

 

Trzeba przyznać, że obiekt robi wrażenie. Oprócz urokliwej okolicy i dużego, zielonego terenu wokół ośrodka, dysponujecie świetnie wyposażonymi pracowniami rehabilitacyjnymi, a także przestronnymi pokojami dla pensjonariuszy. Co jeszcze czeka na zainteresowanych?
Oprócz doskonale wyposażonych gabinetów rehabilitacji i komfortowych pokoi z łazienkami, Pensjonariusze mają do dyspozycji piękną kaplicę, salę do zajęć informatycznych połączoną z biblioteką, przytulną świetlicę i stołówkę. Posiłki przygotowywane są w nowoczesnej kuchni i, co tu dużo mówić, jest u nas bardzo smacznie. Olbrzymi teren, wspaniałe widoki i piękny ogród zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu, a przestronna altana jest miejscem spotkań integracyjnych. Oczywiście każdy mieszkaniec objęty jest całodobową opieką opiekunów, opieką lekarską i pielęgniarek.

 

Choć specyfika Państwa działalności sprawia, że początkowo ciężko o pozytywne skojarzenia myśląc o domach opieki, tutaj atmosfera wygląda zgoła inaczej. Widać, że pensjonariusze czują się dobrze i są po prostu szczęśliwi. Z czego to wynika?
Każdy z nas ma swoje potrzeby. Potrzebujemy nie tylko poczucia bezpieczeństwa i komfortu, ale też bycia rozumianym, kochanym i akceptowanym. Pracujący tu ludzie rozumieją tę tęsknotę. Dlatego dla ich podopiecznych ITAMED staje się po prostu domem, miejscem, gdzie zawiązują się przyjaźnie, silne więzi emocjonalne. Tu przeplatają różne ludzkie historie, w których pełno jest smutku, ale i radości. Spotykają się ze zrozumieniem – w ciepłej, spokojnej, domowej atmosferze. Wszystkich, którzy chcą zobaczyć jak działamy – serdecznie zapraszam w odwiedziny. Czekamy na Państwa!

(Sadoleś 71, 07-140 Sadowne, tel. 504 07 00 27), zapraszamy także na stronę internetową wwwa.itamed.pl.

Mateusz Majewski

WARTO ZOBACZYĆ

W końcu można powiedzieć to oficjalnie: rusza budowa nowej strażnicy dla Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie!   12 kwietnia w świetlicy PSP w Węgrowie odbyło się oficjalne podpisanie umowy [...]

Samorząd Powiatu Węgrowskiego pozyskał 2,3 mln złotych na rozwój szkolnictwa zawodowego.   Unijne pieniądze pochodzą z projektu pn. „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”. Wedle [...]

Jak poinformowało Ratownictwo Powiatu Węgrowskiego, w Gałkach (gmina Grębków) doszło do tragedii.   Wedle informacji ratowników, mężczyzna czyścił staw. Podczas wykonywanych czynności [...]

Minione dni na drogach nie skończyły się najlepiej dla niektórych kierujących. Stłuczka na skrzyżowaniu, zabranie prawka i jazda po alkoholu to bilans ubiegłego tygodnia.  22 marca  na terenie [...]