Zamknij
REKLAMA

Winda w Węgrowskim Ośrodku Kultury oficjalnie otwarta

10:29, 16.02.2021 | UM w Węgrowie
fot. UM w Węgrowie
REKLAMA

W dniu 15.02.2021 r. odbyło się oficjalne oddanie do użytku windy w Węgrowskim Ośrodku Kultury i podsumowanie projektu pn."Rozbudowa i przebudowa budynku Węgrowskiego Ośrodka Kultury o windę przystosowaną dla niepełnosprawnych w Węgrowie".

W uroczystości wzięli udział: Pani Elżbieta Lanc Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Burmistrz Węgrowa Pan Paweł Marchela oraz Zastępca Burmistrza Pani Halina Ulińska, Radni Rady Miejskiej Węgrowa Pani Barbara Szymańska i Pani Halina Kowalczyk, Dyrektor Węgrowskiego Ośrodka Kultury Pani Katarzyna Zabadała, Prezes Klubu Seniora „Miła Przystań” Pan Edward Miałkowski, Pani Wanda Gajewska z Zespołu Węgrowianie.

Na budowę szybu i montaż windy zewnętrznej Zarząd Województwa Mazowieckiego przyznał dla Węgrowskiego Ośrodka Kultury ponad 139 000 zł dofinansowania. To środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazane na zadania realizowane przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej.

Wkład własny w kwocie ponad 298 880 zł zapewniło Miasto Węgrów. Inwestycja ułatwi zarówno dostęp do budynku – wejście do windy z poziomu chodnika, jak i komunikację pomiędzy kondygnacjami. Burmistrz Węgrowa Pan Paweł Marchela złożył podziękowanie za wsparcie finansowe zadania Samorządowi Województwa Mazowieckiego na ręce Pani Marszałek Elżbiety Lanc.

(UM w Węgrowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%