Zamknij
REKLAMA

Kolejna miejscowość zbiera nakrętki. Metalowe serce także w Korytnicy

10:09, 17.02.2021 | Redakcja/inf.prasowa
REKLAMA

Gmina Korytnica lubi pomagać, akcje charytatywne nigdy nie pozostają bez zainteresowania i odpowiedzi ze strony mieszkańców. Pokazały to w minionym roku liczne zbiórki, w których uczestniczyły zarówno wszystkie czynne Stowarzyszenia z terenu gminy, jak również poszczególne osoby prywatne. Dzięki zbiórkom, challengeom, licytacjom udało się zebrać duże kwoty na bardzo kosztowne leczenie kilku ciężko chorych dzieci. Mieszkańcy Korytnicy mają kolejną możliwość niesienia pomocy.

W czwartek 11 lutego przed Urzędem Gminy Korytnica pojawił się metalowy kosz w kształcie serca. Można do nich wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki, których sprzedaż pomaga w finansowaniu leczenia i rehabilitacji dzieci. Zebrane nakrętki będą przekazywane potrzebującym. Mogą to być nakrętki np. po napojach, kawie, mleku czy jogurtach oraz zakrętki po chemii gospodarczej: płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Do kosza nie wolno wrzucać innych przedmiotów, a jeśli mają one np. tekturowe uszczelki, trzeba je usunąć przed wyrzuceniem.

- Serdecznie zachęcamy Państwa do zbierania nakrętek, a następnie wrzucanie ich do tego specjalnego pojemnika. Tym prostym sposobem możemy wesprzeć osoby chore potrzebujące naszej pomocy. Pamiętamy również, że zbieranie nakrętek to dbałość o środowisko, gdyż nakrętki będą poddane recyklingowi. Inicjatorem ustawienia kosza na nakrętki był  mieszkaniec gminy Łukasz Musiatowicz, który zgłosił się do mnie z tym pomysłem. Postanowiliśmy, że zrobimy zbiórkę i zbierzemy środki na ten cel. Okazało się, że zbiórka nie będzie potrzebna, gdyż węgrowska firma Addit podjęła się całkowitego finansowania i wykonania tego kosza, za co bardzo dziękujemy jak korytnicka społeczność oraz w imieniu wszystkich potrzebujących dzieci. Dziękujemy również Wójtowi gminy Stanisławowi Komudzińskiemu za umożliwienie postawienia kosza przed budynkiem urzędu - powiedział radny Gminy Korytnica Krzysztof Wasikowski

(Redakcja/inf.prasowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%