Zamknij
REKLAMA

Uczniowie upamiętnili bohaterów Państwa Podziemnego

20:04, 08.10.2018 | M.M
REKLAMA
Skomentuj

27 września w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie odbył się uroczysty apel poświęcony rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego.


W starannie przygotowanej uroczystości udział wzięli kombatanci ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Koło Obwodu „Smoła”, na czele z prezesem Wiesławem Ratajskim, Bogdanem Ilczukiem oraz Zofią Wangrat. Przybył także burmistrz Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki. 

Uczniowie przygotowani przez nauczycielki Agnieszkę Zarzycką i Barbarę Rostek-Śladowską przypomnieli historię Polskiego Państwa Podziemnego – tajnych struktur państwa polskiego, które istniały w czasie II wojny światowej. Struktury PPP były podległe Rządowi RP na uchodźstwie i działały od 27 września 1939 roku do 1 lipca 1945 roku. Głównymi zadaniami Polskiego Państwa Podziemnego była walka z okupantami – walka o naszą wolność. 

Uczniowie zaprezentowali wzruszający program artystyczny, nie zabrakło w nim pięknych pieśni patriotycznych oraz recytacji. Imponująca lekcja historii zakończyła się wystąpieniem dyrektora, który podziękował uczniom, a także kombatantom za obecność. Zadowolenia nie krył żołnierz AK, Bogdan Ilczuk.
- Chciałbym podziękować serdecznie panu dyrektorowi oraz wszystkim pedagogom, którzy wkładają ogrom pracy w przygotowanie takich uroczystości. Jest to piękna sprawa, tym bardziej że tak wychowana młodzież będzie dumą Polski w przyszłości, będą na pewno patriotami i serce rozpiera, że właśnie tak młodzież jest prowadzona – mówił kombatant. Uczniom i pedagogom pogratulował także burmistrz, Krzysztof Wyszogrodzki.

 

(M.M)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gwio.pl | Prawa zastrzeżone