Zamknij
REKLAMA

Kwitnąca turystyka w powiecie węgrowskim

20:13, 08.10.2018 | M.M
REKLAMA
Skomentuj

W piątek 5 października w Sali widowiskowej WOK odbył się III Kongres Turystyczny Powiatu Węgrowskiego. Wicestarosta Halina Ulińska podsumowała działania powiatu rozwijające turystykę.


Jak mówiła inicjatorka kongresów turystycznych, Halina Ulińska, działań rozwijających tę dziedzinę było podejmowanych wiele. Na terenie naszego powiatu odbywał się XI Sejmik Turystyczny Mazowsza.

- To było dla nas bardzo ważne wydarzenie promujące nasz powiat. Oprócz tego, w maju na terenie naszego powiatu odbył się Kongres Promocji Mazowsza. Oba wydarzenia mieściły się w Pałacu w Łochowie. Oprócz tego opracowaliśmy szereg materiałów promujących turystykę oraz powiat węgrowski. Wydana została publikacja autorstwa Ryszarda Sakowskiego z pięknymi zdjęciami, które eksponowaliśmy podczas wystawy w czasie II Kongresu Turystycznego. Wydaliśmy także nowy folder promujący zabytki powiatu węgrowskiego. Wspólnie z gminami opracowujemy kalendarz wydarzeń powiatu węgrowskiego, opracowaliśmy i wydaliśmy także mapę turystyczną, to mapa, na którą czekali zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Przygotowaliśmy miejsce rekreacyjne w Wyszkowie nad Liwcem, gdzie wybudowana została przystań, dwie plaże oraz miejsce do wodowania kajaków, umieściliśmy tam mapę spływu kajakowego, informacje o zabytkowym kościele w Wyszkowie, obudowaliśmy śmietnik i postawiony toi-toi – opowiadała wicestarosta Halina Ulińska. 

Produktem turystycznym stają się także niesamowite Zespoły Pieśni i Tańca, które działają przy szkołach ponadgimnazjalnych w Węgrowie, Łochowie i Sadownem. Własnie te zespoły przygotowały niezwykle interesującą część artystyczną podczas III Kongresu Turystycznego Powiatu Węgrowskiego.

Miłą chwilę przeżywała także inicjatorka wydarzenia Halina Ulińska, która z rąk członka zarządu województwa Elżbiety Lanc odebrała medal Pro Masovia za zasługi w promocji i rozwoju Mazowsza. 

 

(M.M)
REKLAMA

Komentarze (4)

mik.dmik.d

8 0

jestem ciekaw ile miejsc pracy stworzono z związku promocją Mazowsza i czy z tego powodu nakłady pieniężne poniesione na w/w promocję mają sens ? 15:45, 09.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

XX

4 0

Myślę, że jest sens promować nasz region, ale trzeba zacząć od utworzenia taniej bazy noclegowej i poprawy stanu dróg - bez tego samo gadanie o turystyce nie pomoże. Mamy trochę walorów turystycznych, ale zachęcanie na papierze raczej nie przynosi oczekiwanych efektów. Tu powinno wykorzystać się wiedzę prawdziwych turystów, a nie działać zza biurka. 23:51, 11.10.2018


TurTur

8 0

Ten tytuł, to chyba żart... 23:46, 11.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DaniowweDaniowwe

4 0

Pani Ulińska niech otworzy oczy i nie czaruje ludzi. 12:59, 15.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gwio.pl | Prawa zastrzeżone