Zamknij
REKLAMA

Łukasz Musiatowicz w Radzie Dzieci i Młodzieży przy MEN

11:46, 06.11.2018 | M.M
REKLAMA
Skomentuj

6 października w Ministerstwie Edukacji Narodowej odbyło się I posiedzenie III Kadencji Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. W skład rady wszedł 19-latek z Woli Korytnickiej - Łukasz Musiatowicz.

Młody mieszkaniec powiatu węgrowskiego jest reprezentantem województwa mazowieckiego w Radzie Dzieci i Młodzieży. 

Do zadań Rady należy wyrażanie opinii, w tym przedstawianie propozycji w kwestiach dotyczących dzieci i młodzieży w zakresie spraw objętych działem administracji rządowej oświata i wychowanie, w szczególności przedstawianie opinii na temat planowanych zmian, w tym propozycji rozwiązań.

Rada przyjmuje stanowiska i opinie w drodze konsensusu na posiedzeniach i w trybie korespondencyjnego uzgodnienia stanowisk.

Co ciekawe, Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej jest odpowiedzialna za organizacje w całej Polsce Dnia Dla Niepodległej, podczas którego w szkołach w całej Polsce ma zostać odśpiewany hymn Polski (9 listopada o 11:11).

Rada liczy 32 osoby (16 członków z poszczególnych województw oraz 16 zastępców członków)

Łukasz Musiatowicz to student I roku politologi na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Interesuje się prawem, polityką, stosunkami międzynarodowymi, pasjonują go także mass media. Poseł Sejmu Dzieci i Młodzieży XXIII kadencji, aktywny członek KSMu-oddział Korytnica oraz OSP.

Kandydując do Rady Dzieci i Młodzieży RP kierował się chęcią zdobycia nowych doświadczeń i umiejętności które to przydać mu się mają w przyszłej działaności społeczno-politycznej. 
- Jako reprezentant województwa mazowieckiego w Radzie Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej chciałbym zająć się pracą na rzecz polepszenia współpracy między młodzieżą a instytucjami rządowymi oraz zwiększeniu aktywności i zaangażowania młodzieży w działalność społeczną - powiedział Łukasz Musiatowicz.

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwio.pl | Prawa zastrzeżone