Zamknij
REKLAMA

Kamionna doczeka się przebudowy w centrum miejscowości

16:21, 01.08.2018 | M.M/inf. prasowa
REKLAMA
Skomentuj

20 lipca w Kamionnie odbyło się Zebranie Wiejskie, podczas którego zaprezentowano Koncepcję rozbudowy DK 62 w tejże miejscowości. Na zebranie przybyli przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i autostrad (inwestor) oraz biura projektowego ARKAS PROJEKT, a także Wicemarszałek Senatu Maria Koc, Burmistrz Robert Gołaszewski.

Biuro projektowe zdiagnozowało szereg zagrożeń bezpieczeństwa ruchu drogowego: brak separacji ruchu rowerowego oraz pieszego, brak zatok autobusowych, niewłaściwa geometria drogi krajowej oraz włączeń dróg podporządkowanych, brak wzajemnej widoczności, brak bezpiecznych przejść dla pieszych, brak odpowiedniego odwodnienia drogi powodujące spękania jezdni.

Zaproponowano szereg rozwiązań mających na celu poprawianie stanu bezpieczeństwa na odcinku DK 62 przejście przez Kamionna na długości ok. 1,5 km. Zaprezentowano wariant drogi z dodatkowym pasem wielofunkcyjnym oraz zjazdami do posesji, ciągiem pieszo-rowerowym (po stronie północnej) i ciągiem pieszym (strona) południowa) oddzielone od krawędzi jezdni 3,5m pasem zieleni. W centralnej części miejscowości przewidziano 4-wlotowe rondo oraz dwie zatoki autobusowe. Zaproponowano nowe podłączenie ul. Ks. Michała Woźniaka, które miałoby odbywać się za pomocą nowej drogi położonej prostopadle do ul. Brzozowej. W projekcie przewidziano także wykonanie kanalizacji deszczowej.

Podczas dyskusji mieszkańcy zadali projektantom wiele merytorycznych pytań, zgłaszali swoje uwagi i propozycje korekt. Na koniec spotkania głos zabrała Wicemarszałek Senatu Maria Koc:,, Bardzo się cieszę z dzisiejszego spotkania. Pamiętam to spotkanie w marcu 2015 roku z inicjatywy Pani Sołtys Krystyny Kielan i wtedy jeszcze radnego Roberta Gołaszewskiego, kiedy zostałam poproszona o interwencję w GDDKiA w sprawie budowy chodników wzdłuż DK 62 i 50 [...]. Liczę, że ta inwestycja w przyszłym roku się zacznie [...]’’, a także Marian Gołoś dyrektor oddziału Warszawa GDDKiA: ,,Chciałbym Państwu bardzo serdecznie podziękować za to, że przyjęliście nas w bardzo życzliwy sposób. Widzimy, że Państwo chcą żeby ta inwestycja powstała [...].’’

Na zakończenie, sołtys Kamionny podziękowała wicemarszałek Marii Koc, twierdząc, że bez jej wsparcia inwestycja nie byłaby możliwa do zrealizowania.

(M.M/inf. prasowa)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gwio.pl | Prawa zastrzeżone