Zamknij
REKLAMA

Złe warunki na drogach i szereg kolizji. Uważajcie!

17:06, 17.12.2018 | M.M/KPP w Węgrowie/ fot. OSP Liw
REKLAMA

W ostatnich dniach doszło do kilku zdarzeń drogowych na terenie powiatu węgrowskiego. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze, zwłaszcza, że w wyniku opadów śniegu warunki na drogach nie są najłatwiejsze.  

Do  pierwszego zdarzenia  doszło 11 grudnia w miejscowości Górki Borze na terenie gminy Korytnica. Policjanci podczas patrolu zatrzymali do kontroli 18-letniego kierującego motorowerem, funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Młody mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie.

12  grudnia  w miejscowości Drgicz w gminie Stoczek  doszło do kolejnego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący skodą nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z przeciwka seatem. Kierująca seatem została przewieziona do szpitala. 
  
Następnego dnia do wypadku doszło na terenie gminy Sadowne. Policjanci wstępnie ustalili, że kierująca toyotą wymusiła pierwszeństwo przejazdu przez skrzyżowanie, w wyniku czego doszło do zderzenia z volkswagenem. Nikt nie odniósł obrażeń. 

14 grudnia miało miejsce kolejne zdarzenie w miejscowości Pogorzelec. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 28-letni kierujący mercedesem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającej go mazdy z przyczepką, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z pojazdem marki Man. 38-letni kierujący pojazdem marki Man uderzył w przyczepkę ciągnięta przez mazdę. W skutek tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. 

14 grudnia do kolejnej kolizji doszło w Łochowie. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że 18-letni kierujący oplem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu i w jechał w jego tył. W skutek tego zdarzenia nikt nie doznał obrażeń. 

15 grudnia miało miejsce kolejne zdarzenie w Łochowie. Policjanci wstępnie ustalili, że 72-letni kierujący skodą na skrzyżowaniu dróg nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu bmw, w wyniku czego doszło do bocznego zderzenia pojazdów. W skutek tego zdarzenia pasażerowie skody zostali przewiezieni do szpitala. 

16 grudnia w Liwie 22-letni kierujący golfem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wpadł w poślizg i zjechał na przeciwny pas ruchu, po czym uderzył w toyotę. Kierujący toyotą wjechał do przydrożnego rowu, a jego pasażer w wyniku wypadku trafił do szpitala. 

Kolejne zdarzenie 16 grudnia odnotowano w Miedznie, gdzie kierujący mercedesem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w ogrodzenie posesji. Jego pasażerka została przewieziona do szpitala.  

16 grudnia w Węgrowie policjanci w trakcie patrolu zatrzymali pojazd do kontroli, sprawdzili stan trzeźwości kierującego, który wykazał ponad 2 promile. Funkcjonariusze udaremnili dalsza jazdę nietrzeźwemu kierującemu i zatrzymali prawo jazdy. 

fot. OSP Liw/FB

(M.M/KPP w Węgrowie/ fot. OSP Liw)
REKLAMA
REKLAMA
© gwio.pl | Prawa zastrzeżone