Zamknij
REKLAMA

Samorządowcy spotkali się z Minister Edukacji

14:08, 14.01.2019 | M.M/powiatwegrowski.pl
REKLAMA

Władze powiatu węgrowskiego oraz wójt gminy Miedzna udali się do Senatu RP, gdzie spotkali się z wicemarszałek Senatu RP Marią Koc oraz Minister Edukacji Anną Zalewską.

 
Spotkanie odbyło się 9 stycznia i dotyczyło przede wszystkim wyzwań oświatowych, jakie stoją przed Samorządem Powiatu Węgrowskiego i Gminą Miedzna. W spotkaniu udział wzięli starosta Ewa Besztak, wicestarosta Marek Renik oraz wójt gm. Miedzna Tadeusz Okulus. Spotkanie dotyczyło omówienia planowanego zakupu przez Powiat Węgrowski budynku po Gimnazjum Gminy Liw z przeznaczeniem na nową siedzibę Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Węgrowie. 


Ośrodek od lat czeka na zmianę sytuacji lokalowej, a wygaszanie sąsiedniego gimnazjum może stać się dobrą okazją, aby odkupić nowoczesny obiekt od zdeterminowanej do sprzedaży Gminy Liw. Trwają poszukiwania pieniędzy zewnętrznych, które odciążą budżet powiatu. Już teraz wiadomo, że odkupienie gimnazjum i dostosowanie go do potrzeb SOSW to wielomilionowa inwestycja.  
 Wizyta w Senacie była również okazją do rozmów nt. rozwoju szkolnictwa branżowego i programów dotacyjnych Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

(M.M/powiatwegrowski.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© gwio.pl | Prawa zastrzeżone