Zamknij
REKLAMA

"Kilometry Dobra" pomagają także w Węgrowie

09:02, 11.03.2019 | M.M/inf. prasowa
REKLAMA

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Autystycznym „SPONiA-Węgrów” serdecznie zaprasza do udziału w akacji Kilometry Dobra. Akcja rozpoczęła się 1 marca w całej Polsce i potrwa 3 miesiące. Jednym z beneficjantów będzie stowarzyszenie SPONiA, działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Węgrowie, a środki, które zdobędzie, przekazane zostaną na zakup sprzętu rehabilitacyjnego. 

Już po raz szósty kilkadziesiąt fundacji i stowarzyszeń będzie zbierać pieniądze pod wspólnym szyldem „Kilometrów Dobra” - każda na swój własny, szlachetny cel. Ta akcja to zawody o tytuł Mistrza Świata w Dobroci i próba pobicia Rekordu Guinnessa w układaniu szeregów z monet.
Od 1 marca na stronie https://kilometrydobra.pl będzie można śledzić wyniki akcji.

Kilometry Dobra to cykliczna akcja, której inicjatorem i pomysłodawcą jest prezes Polskiego Instytutu Filantropii, Robert Kawałko. Kampania udowadnia, że Polacy umieją współdziałać, a dzięki współpracy lepiej pomagają potrzebującym. Przez 5 lat sfinansowano tą metodą już 180 projektów wartych ponad 4,5 mln zł.

Kilometry Dobra to wielka różnorodność celów, na które są zbierane pieniądze: każdy może wesprzeć rozwijanie talentów, ufundować wakacje dla dzieci z ubogich rodzin, pomóc nastolatkom uwolnić się od uzależnień, być mecenasem chóru nagrywającego nową płytę czy sponsorem seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku – a to tylko niektóre z blisko 50 zbiórek. Każdy może wybrać cel, który jest mu najbliższy, a wpłacając choćby złotówkę przyłącza się do Mistrzostw Świata w Dobroci.

6. edycja jest wyjątkowa, ponieważ świętujemy w niej 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Każda uczestnicząca w kampanii organizacja ma, jako swego patrona,jednego filantropa, czyli postać historyczną, której postawa i dokonania są godne naśladowania.

Finał kampanii zaplanowano na weekend 1-2 czerwca. W tych dniach w 47 miejscowościach zostaną ułożone szeregi ze złotówek. Wspólnie będziemy bić rekord w układaniu szeregu monet, który od 2012 roku należy do Austriaków i wynosi 75,2 km. To jedyna kampania, w której można zobaczyć na własne oczy każdą zebraną złotówkę, choć są ich setki tysięcy! Kilometry Dobra są przez to także przykładem wzorowej transparentności.

Energia, z jaką pracują uczestnicy, idea i rezultaty Kampanii sprawiają, że wiele osób otworzyło się na ich działanie. „To jest Mistrzostwo Świata, oni będą w niebie. Dzielcie się tym, czym możecie: sercem, gestem, dobrym słowem.” – Tak działania Kilometrów Dobra komentuje Grzegorz Markowski z zespołu Perfect https://youtu.be/ISev0RPF1JU. Oprócz Zespołu Perfect,wśród ambasadorów kampanii są też m.in.: Zespół Skaldowie, Bracia Golcowie, aktorki Beata Ścibakówna i Wiktoria Gąsiewska, wokalista Witold Pasz, skoczek narciarski Maciej Kot i Kabaret Moralnego Niepokoju.

Strona węgrowskiej akcji z licytacjami - Kliknij tutaj

 

Kontakt ze sztabem Kampanii Kilometry Dobra:

Jagoda Leśniewska – dyrektor Promocji

e-mail: [email protected]

tel. 725 785 898

(M.M/inf. prasowa)
REKLAMA
REKLAMA
© gwio.pl | Prawa zastrzeżone