Zamknij
REKLAMA

Diamentowe i złote małżeństwa

18:24, 16.04.2019 | M.M
REKLAMA

W sobotnie, słoneczne przedpołudnie 6 kwietnia odbyła podniosła uroczystość „Diamentowych" i „Złotych Godów”. 

Pary małżeńskie z terenu gminy Łochów, które obchodzą jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego, rozpoczęły swoje świętowanie od wspólnej mszy świętej odprawionej w ich intencji w Kościele pw. NMP w Łochowie. Dalsze uroczystości przeniosły się do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Łochowie.

Jubileusz „Złotych Godów Małżeńskich” świętowały pary:
1.Pycz Henryk i Henryka, Łochów
2.Zając Kazimierz i Bogumiła , Łochów
3.Kielan Andrzej i Stanisława, Łochów
4.Żukowski Czesław i Krystyna, Łochów
5.Stefański Bogdan i Ewa, Łochów
6.Kowalczyk Marian i Irena, Łochów
7.Piątkowski Stefan i Bogumiła, Łochów
8.Jarosz Ireneusz i Irena, Łochów
9.Klimek Jan i Elżbieta, Ostrówek
10.Ostrowski Waldemar i Kazimiera, Kaliska
11.Górski Kazimierz i Maria, Ostrówek
12.Kurek Marian i Barbara, Ostrówek
13.Kupiec Stanisław i Teresa, Kamionna
14.Rostek Roman i Jadwiga, Matały
15.Zdunek Roman i Marianna, Ostrówek
16.Kałuski Jan i Teresa, Ostrówek
17.Mielcarz Stanisław i Stanisława, Ostrówek

„Diamentowe Gody Małżeńskie” świętowali:
1.Roguszewski Eugeniusz i Stanisława, Brzuza
2.Fedorczyk Józef i Irena, Matały
3. Lewandowski Jerzy i Waleria, Budziska 
4.Dzięcioł Zygmunt i Gabriela, Wólka Paplińska

Do MiGOK-u Jubilaci przybyli w towarzystwie rodzin i przyjaciół. Na uroczystości obecni byli również przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, Zastępca Burmistrza Łochowa Małgorzata Łotarska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Łochowie Sławomir Ryszawa, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Łochowie Beata Kokosza. Uroczystego aktu dekoracji medalami  nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny dokonał Burmistrz Łochowa – Robert Gołaszewski.

Jubilatom wręczono pamiątkowe legitymacje i dyplomy. Całość dopełniły bukiety kwiatów wręczane przez Przewodniczącego Rady Sławomira Ryszawę. Po części oficjalnej i pamiątkowej fotografii zaśpiewano Jubilatom wspólnie „Sto lat”. Nie zabrakło toastu wzniesionego lampką szampana i okolicznościowego tortu.

Dalsza część uroczystości przebiegła w miłej i rodzinnej atmosferze. Podczas słodkiej degustacji był czas na rozmowy, ożyły wspomnienia, powróciły obrazy z przeszłości.
- Gratuluję tak pięknych Jubileuszy, przyjmijcie raz jeszcze życzenia dalszych, długich lat w zdrowiu i szczęściu. Zażywajcie radości w gronie najbliższych , niech w Waszej dalszej wspólnej drodze nie opuszcza was zdrowie, szczęście i wszelka pomyślność. Niech Jesień Waszego życia będzie pełna zadowolenia, uśmiechu, niech przyniesie kolejne, równie wspaniałe rocznice - zwróciła się do zakochanych Beata Kokosza, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Łochowie

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
REKLAMA
© gwio.pl | Prawa zastrzeżone