Zamknij
REKLAMA

Dzień Regionalny na 50-lecie Łochowa

18:28, 16.04.2019 | Magdalena Piesio
REKLAMA

Rok 2019 przynosi wyjątkowy Jubileusz. 50 lat temu, Łochów otrzymał prawa miejskie. 

Bieżący rok obfitować będzie w okolicznościowe spotkania, konferencje, wydarzenia kulturalne organizowane w całej gminie. Szkoły aktywnie uczestniczą w tych obchodach. Pamiętając o tym, jak ważna jest edukacja regionalna w myśl przysłowia: ,,Cudze wiedzieć, pożyteczne jest-swoje obowiązek” parafrazując słowa Zygmunta Glogera chcieliśmy, aby Dzień Regionalny w Szkole Podstawowej nr 2 miał, w tym roku szczególny charakter. 

Wydarzenie to poprzedzały długotrwałe przygotowania organizacyjne.W programie uroczystości obok, krótkiej historiimiasta znalazły się autorskie wiersze o Łochowie. Prezentacja filmu, który w niezwykle barwnej formie przedstawił dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze ,,Naszej Małej Ojczyzny”. Gościem specjalnym był emerytowany prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Łochowie pan Krzysztof Krasnodębski, który w swoim przemówieniu nawiązał do początków spółdzielczości. Przedstawił idee i zasady tego ruchu jego dokonania i rolę jaką nadal odgrywa w życiu lokalnej społeczności. 

Punktem kulminacyjnym był finał konkursu wiedzy ,,Moje miasto Łochów”. Wzięło w nim udział sześć szkół z terenu naszej gminy, które wcześniej pomyślnie przeszły eliminacje szlaku. 

3-osobowe drużyny ze Szkół: z Ostrówka, Kamionny, Kalisk i trzech lokalnych podstawówek przystąpiło do rywalizacji w 3 kategoriach wiekowych: V-VI, VII-VIII i klasy gimnazjalne. Rozgrywki przebiegały w 3 rundach: Koło Fortuny, gra ,,Znajdź intruza” i ,,50 pytań na 50-lecie”.

Pytania miały różny stopień trudności, dotyczyły wielu dziedzin życia i gospodarki lokalnej społeczności. Zmaganiom uczestników towarzyszyło wiele emocji nie zabrakło trzymających w napięciu dogrywek, które pokazały determinację i ogromną wiedzę wszystkich zawodników.

Uroczystość uświetnił spektakl muzyczny w wykonaniu uczniów klasy Vb nawiązujący 
w swej formie do piękna krajobrazu naszej okolicy. 

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac uczniów, którzy w autorskiej wersji przygotowali herb Łochowa.

Tegoroczny Dzień Regionalny odbył się pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta i Gminy Łochów, pana Roberta Gołaszewskiego. Wśród zaproszonych gości byli tego dnia również: pani wiceburmistrz Małgorzata Łotarska, Nadleśniczy Nadleśnictwa Łochów pan Jerzy Derlicki, dyrektor Domu Kultury w Łochowie pan Artur Lis, dyrektor Biblioteki Miejskiej im. Medarda Downarowicza pani Beata Załecka, dyrektorzy lokalnych szkół i nauczyciele-opiekunowie uczniów biorących udział w konkursie. 

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała 3-osobowa komisja w osobach pań: Ewy Sychut-Czapli kierownika ds. ochrony przyrody w NPK, Danuty Grodzkiej-Wojdyny wiceprezes PTTK w Węgrowie oraz Aliny Grądzkiej specjalisty ds. promocji w Urzędzie Miasta i Gminy Łochów. 

Organizatorzy imprezy dziękują sponsorom: Burmistrzowi Łochowa  panu Robertowi Gołaszewskiemu oraz Nadleśnictwu Łochów za ufundowanie nagród dla wszystkich laureatów i finalistów konkursu ,, Moje miasto Łochów”, szanownej komisji, opiekunom drużyn i wszystkim uczniom biorącym udział w wydarzeniu. 

Magdalena Piesio

(Magdalena Piesio)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© gwio.pl | Prawa zastrzeżone