Zamknij
REKLAMA

Gmina Liw promuje swoje atuty. Głównym jest Dolina Liwca

11:51, 07.08.2018 | M.M
REKLAMA
Skomentuj

Gmina Liw słynie przede wszystkim ze swojego bogactwa turystycznego, w dużej mierze wynikającego z interesującej historii, którą okala piękna natura.

Rzeka Liwiec jest jednym z elementów, na które warto postawić w polityce promocyjnej gminę. Krokiem milowym w tym kierunku jest wydanie świetnego przewodnika turystycznego pt. „Kajakiem w Dolinie Liwca”, który pokazuje i opisuje to, co gmina ma najlepsze.

Przewodnik wydany został w formie fizycznej, a także elektronicznej. W Internecie potencjalny turysta lub nawet pasjonat kajaków z naszego terenu może wybrać się w wirtualną wędrówkę po Ziemi Liwskiej, odwiedzając kluczowe atrakcje. Z kolei w wydanej publikacji wrażenie na czytelniku zrobią z pewnością niesamowite zdjęcia, które odkrywają piękno naszych terenów na nowo.

Projekt zakładający wydanie publikacji i stworzenie wirtualnego przewodnika został zrealizowany przy współpracy gminy i Liwskiego Stowarzyszenia Wspierania Społeczności Lokalnej, a środki na ten cel pochodziły z Unii Europejskiej i budżetu gminy.

Jak podczas promocji książki mówił wójt gminy Liw. Bogusław Szymański, z roku na rok tereny Doliny Liwca odwiedzane są przez coraz większą liczbę turystów, którzy chętnie przyjeżdżają tu na spływy kajakowe.


- Przybywa nam sprzętu, kajaków i firm, które organizują te spływy. Postanowiliśmy wydać taki przewodnik. W dzisiejszych czasach sama wersja papierowa to może być mało, zatem postanowiliśmy stworzyć także multimedialną wersję internetową – mówił wójt gminy Liw o rozwijającej się szansie dla gminy Liw.

Koszt wydania publikacji i stworzenia wersji internetowej to ok. 53 tys. złotych. 50 tys. zł pochodziło z unijnej dotacji LGD „Bądźmy Razem”.

(M.M)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gwio.pl | Prawa zastrzeżone