Zamknij
REKLAMA

Pierwsze Dożynki Powiatowo-Gminne w Kopciach

11:09, 30.09.2019 | M.M
REKLAMA

W minioną niedzielę 22 września w Kopciach w gminie Grębków odbyły się I Powiatowo-Gminne Dożynki. Gospodarzami popołudniowej zabawy była Starosta Węgrowski Ewa Besztak oraz Wójt Gminy Grębków Bogdan Doliński.


Piękne wieńce, korowód w akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej z Węgrowa, a także pyszne regionalne jedzenie i świetna zabawa do wieczora to w skrócie to, co działo się w niedzielę na placu szkolnym w Kopciach. Organizacji dożynek sprzyjała także pogoda, która sprawiała wrażenie jakby zamówionej. 


Po Mszy Świętej i przemarszu na plac szkolny, gości powitali gospodarze – Starosta Ewa Besztak i Wójt Bogdan Doliński, którzy podkreślali jak ważną i trudną pracą jest praca rolnika. Dziś przyszedł czas na podziękowania za plony. Licznie zgromadzeni mieszkańcy powiatu, a w szczególności Gminy Grębków wysłuchali wystąpień gości, a następnie oglądali część artystyczną -  tańce ludowe wykonaniu trzech szkolnych zespołów – „Zawierucha” z I LO w Węgrowie, „Orkan” z ZSP w Sadownem, a także „Sadzewiczowa” z I LO i ZSP w Łochowie.
Po niezwykle efektownych występach młodzieży z naszego powiatu, przyszedł czas na wyróżnienia. Najpierw w imieniu Ministra Rolnictwa, Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc wręczyła medale „Za zasługi dla rolnictwa” dwunastu rolnikom z powiatu węgrowskiego. Podczas dożynek wręczono także powiatowe odznaczenie – pierścienie z herbem powiatu dla odznaczonych na wniosek starosty tytułem „Zasłużony dla Powiatu Węgrowskiego”. W elitarnym gronie znaleźli się: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, były Biskup Drohiczyński ks. Tadeusz Pikus, Dyrektor Muzeum-Zbrojownia na Zamku w Liwie Roman Postek oraz Dyrektor Hochland Polska w Węgrowie, Jerzy Mrozowski. 


Po części oficjalnej przyszedł już czas na dobrą zabawę. Na scenie wystąpiły jeszcze dzieci z Gminy Grębków, a okoliczni mieszkańcy oglądali część artystyczną zajadając się pysznymi pierogami, flakami oraz ciastami przygotowanymi przez koła gospodyń wiejskich, które wystawiły swoje stoiska. O godz. 16 na scenie pojawił się zespół Diverse Band, a o 17 gwiazda dożynek, zespół Bayer Full. Na zakończenie koncert dał miejscowy Volter, umilając gościom wieczór znanymi hitami. 

 

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© gwio.pl | Prawa zastrzeżone